اخبار ایرنا

اجتماعي, مركز ملاقات, زنگانه, فرزندان طلاق

132 مرکز ملاقات با فرزندان طلاق راه اندازی شد

تهران- ایرنا- مدیرکل اجتماعی و فرهنگی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از راه اندازی 132 مرکز ملاقات با فرزندان طلاق خبر داد و گفت: بیش از 80 درصد هدف توافق شده با شورای اجتماعی کشور با راه اندازی این مراکز محقق شده است.

اقتصاد, گراني, گرانفروشيرئیس سازمان حمایت اعلام کرد

رشد 1300درصدی ارزش پرونده های پارسال سازمان حمایت برای تخلف

تهران- ایرنا- رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: پارسال ارزش پرونده های تشکیل شده برای متخلفان یک هزار و 300 درصد و گشت های مشترک 32 درصد افزایش داشت که با همکاری و همراهی تعزیرات حکومتی میسر شد.

اقتصاد, كشاورزي, ملخ, سمپاشي

ملخ صحرایی با استفاده از سمپاش های نوین قابل کنترل است

تهران- ایرنا- رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از رشد 2.5 برابری سمپاش های موجود کشور در 6 سال گذشته خبر داد و گفت: با استانداردسازی و همچنین تولید سمپاش های نوین بویژه توربینی زراعی و باغی، آفت ملخ صحرایی قابل کنترل است.

سیاسی, ایران, بازتاب

رویترز: روحانی می گوید آمریکا از ایران عذرخواهی کند

تهران - ایرنا - سخنان ' حسن روحانی ' رییس جمهوری مبنی بر اینکه امریکا به دروغ به دنبال مذاکره است و ایران فقط زمانی با آمریکا مذاکره می کند که این کشور فشارها را بردارد و عذرخواهی کند ؛ در رسانه های خارجی از جمله خبرگزاری رویترز بازتاب داشت .

سیاسی, وزارت خارجه, ظریف, پمپئوواکنش ظریف به اظهارات وزیر خارجه آمریکا؛

آقای پامپئو در وزارت امور خارجه هم به همین کار ادامه می‌دهی

تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به خاطره گویی وزیرخارجه آمریکا از دروغ و فریبکاری و دزدی در سیا در توییتر نوشت: آقای پامپئو در وزارت امور خارجه هم به همین کار ادامه می‌دهی.

ورزش, مهدی امیرآبادی, وینفرد شفر, لیگ قهرمانان آسیا

امیرآبادی: استقلال شفر ترسو بود

تهران-ایرنا- پیشکسوت استقلال گفت: من نمی دانم چرا وینفرد شفر تیمش را ترسو چید و همین ترس به بازیکنان منتقل شد تا آن ها نتوانند توانایی فنی شان را به نمایش بگذارند.

علمي آموزشي, پزشكي, نانو زيست فناوري, سرطان

ساخت نانوزیست‌ حسگری برای تشخیص سرطان

تهران- ایرنا- محققان نانوحسگر زیستی ساختند که با استفاده از آن می‌توان میزان pH را با دقت بالایی رصد کرد؛ این دستگاه برای تشخیص بیماری‌های مختلف نظیر سرطان قابل استفاده است.

علمی آموزشی, چاقی, ماده خاکستری, مغز

چاقی مغز را کوچک می‌کند

تهران- ایرنا- نتایج مطالعات جدید دانشمندان نشان داد که مغز افراد چاق در اوایل میان‌سالی درنتیجه کاهش حجم ماده خاکستری، کوچک می‌شود.

سیاسی, معافیت نفتی, ایران, انزوای آمریکا

«انزوای آمریکا» بهای تحریم نفتی ایران

تهران- ایرنا- آمریکا در حالی از تمدید معافیت برای خریداران عمده نفت ایران سر باز زد که این اقدام کاخ سفید با انتقادات شدیدی از جانب شرکای ایران مواجه شد؛ اقدامی که آنان را در یک جبهه، مقابل آمریکا قرار داده است.