اخبار همشهری آنلاین

موسیقی‌‌ جهانی

موسیقی فیلم جاذبه

همشهری آنلاین: جاذبه فیلمی در ژانر علمی و تخیلی به کارگردانی «آلفونسو کوارون» است که به صورت سه‌بعدی ساخته و اکران شد.

مالاریا, بیماری

ایران در آستانه حذف مالاریاست

همشهری آنلاین: معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس برآوردهای سازمان بهداشت جهانی و اقدامات انجام شده، ایران در آستانه حذف مالاریاست.

آلزایمر, بیماری

سریع‌ترین تشخیص آلزایمر با یک بازی کامپیوتری

همشهری آنلاین: گروهی از پژوهشگران بین‌المللی دریافته‌اند که یک بازی به نام "Sea Hero Quest" که هم‌اکنون بیش از ۴ میلیون نفر در سراسر دنیا آن را بازی می‌کنند می‌تواند سریع‌ترین راه برای تشخیص آلزایمر باشد.

فصلنامه و گاهنامه

نخستین گاهنامه معماری بومی منتشر شد

همشهری آنلاین: نخستین گاهنامه معماری بومی ایکوموس ایران توسط کمیته علمی معماری بومی این نهاد فرهنگی بین‌المللی و زیر نظر ایکوموس – ایران و همزمان با هفته محوطه‌ها و بناهای تاریخی منتشر شد.

سالمندی

سونامی سالمندی در ایران تا ۳۰ سال آینده

همشهری آنلاین: معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به افزایش رو به رشد جمعیت سالمندان کشور، بر ضرورت توجه به راهکارهای پیشگیرانه در مسایلی نظیر بیماری‌های قلبی عروقی تاکید کرد.

بهداشت کودکاندستورالعمل سازمان جهانی بهداشت برای زمان استفاده از صفحه‌های نمایش الکترونیکی

ممنوعیت صفحه نمایش الکترونیکی برای کودکان زیر یکسال

همشهری آنلاین: سازمان جهانی بهداشت نخستین دستورالعمل خود را درباره مدت زمان استفاده از صفحه‌های نمایش الکترونیکی را برای کودکان زیر پنج سال منتشر کرده و استفاده از آنها را برای کودکان زیر یکسال ممنوع کرده است.

پزشکی

چیستان حل‌نشده مراجعه بیماران به پزشک متخصص

دکتر کیوان مستوفی*: نگارنده این سطرها به‌عنوان پزشک متخصص پس از سال‌ها تحصیل و کار در خارج از کشور این افتخار را پیدا کردم که از چند سال پیش دانسته‌های خویش را در اختیار هم‌میهنان عزیزم قرار دهم و در کشور خویش ایران هرچند به‌طور نامتوالی و ناپیوسته به پزشکی بپردازم.

آب, تکنولوژی فناوری

دستگاه تولید آب از رطوبت هوا توسط محققان دانشگاه علم و صنعت ساخته شد

همشهری آنلاین: ساخت دستگاه تولید آب از رطوبت هوا که پیشتر از سوی محققان سازمان انرژی اتمی و محققان و فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان صورت گرفته است، مورد توجه محققان دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه علم و صنعت نیز قرار گرفت.

فشار خون, بیماریدرخواست وزیر بهداشت از رئیس جمهور

آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت | دستگاه‌ها همکاری کنند

همشهری آنلاین: وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس جمهور از آغاز بسیج ملی کنترل فشار خون بالا از ۲۷ اردیبهشت در سراسر ایران خبر داد و درخواست کرد، دستور پشتیبانی اجرایی و همکاری سایر دستگاه‌ها را با این حرکت ملی صادر کند.