اخبار ایلنا

میراث فرهنگی و گردشگری, پاسارگاد, طالبیان, تخت جمشید, محمدحسن طالبیان, هیئت امنایی شدن پاسارگاد و تخت جمشیدمعاون میراث فرهنگی خبر داد؛

از ثبت جهانی جشن مهرگان گرفته تا هیئت امنایی شدن پاسارگاد و تخت جمشید

محمدحسن طالبیان از هیئت امنایی شدن 20 مرکز میراثی خبر داد و گفت:‌ تخت جمشید، پاسارگاد، حافظیه، سعدیه، سعدآباد، نیاوران، باغ فین، موزه ملی، طوس، میدان امام و کاخ گلستان از این پس به صورت هیئت امنایی اداره می‌شوند.

ورزش جهان, رئال مادرید

لیست خروجی زیدان مشخص شد

انتظار می‌رود رئال مادرید در تابستان پیش رو فعال‌تر از سال‌های پیش باشد. آنها امیدوارند که 200 میلیون یورو از فروش بازیکنان به دست بیاورند و همچنین به اندازه 300 میلیون یورو بازیکن بخرند.

كلان ، پولی ، مالی, تورم, زمستان, گمرک, مرکز آمار, قیمت کالاهای صادراتی

نرخ تورم کالاهای صادراتی ٦١.١ و وارداتی ١١١.٤ درصد اعلام شد

شاخص قیمت کالاهای صادراتی (ریالی، ١٠٠=١٣٩٠) در سال­ ١٣٩٧ برابر با ٢٩٢,٢ است که نسبت سال قبل، ٦١.١ درصد افزایش و شاخص قیمت کالاهای وارداتی (ریالی، ١٠٠=١٣٩٠) در سال­ ١٣٩٧ برابر با ١٠٢٩,٠ است که نسبت سال قبل، ١١١.٤ درصد افزایش داشته است

ورزش جهان, تیته, سرمربی برزیل

قلم قرمز تیته روی ستارگان تیم ملی برزیل

اسامی تیم ملی برزیل برای کوپاآمه‌ریکا اعلام شد و نام لوکاس مورا، ستاره تاتنهام که با هت‌تریک برابر آژاکس تیمش را به فینال لیگ قهرمانان فرستاد، در آن دیده نمی‌شود. فابینیو، ستاره دیگر تیم فینالیست یعنی لیورپول و وینیسیوس از رئال هم در این جمع نیستند.

راه و مسکن, محمد اسلامی وزیر راه و شهر سازی

وزیر راه و شهرسازی از کارگران بابت تعویق پرداخت مطالبات عذرخواهی کرد

وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر لزوم تسریع در احداث باند دوم محور بیرجند-قائن به مسئولان مربوطه در شرکت ساخت و توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور دستور داد نسبت به تامین منابع مالی برای پرداخت مطالبات کارگران اقدام کنند.

ورزش جهان, بارسلونا, گریزمان

زشت و زیبای حضور ستاره فرانسوی در بارسلونا

بارسلونا باید درباره آنتوان گریزمان تصمیم بگیرد. مهاجم فرانسوی بیش از همیشه به باشگاه کاتالان نزدیک است. او گفته در پایان فصل از اتلتیکومادرید جدا می‌شود اما هنوز مقصد بعدی‌اش مشخص نیست.