آفتاب

پنجاه‌و‌دومین تمدید اپرای حلاج پرواز همای برگزار می‌شود

پنجاه‌و‌دومین تمدید اپرای حلاج پرواز همای برگزار می‌شود

پنجاه‌و‌دومین تمدید اپرای حلاج از پرواز همای، بدون استفاده از سلبریتی‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، پنجاه‌و‌دومین اجرای اپرای حلاج از اول مرداد ماه ۹۸ در محوطه حیاط هنر مجموعه فرهنگی کاخ موزه نیاوران در تهران روی صحنه خواهد رفت و پرواز همای قصد دارد در شب‌های یک‌ماه به صورت پیاپی این اپرا را دوباره بدون استفاده از سلبریتی‌ها به اجرا دربیاورد.

پرواز همای آهنگساز، خواننده و بازیگر اپرای حلاج که درطى یک سال این اپرا را در مجموعه فرهنگی کاخ موزه سعدآباد و تبریز و رشت و شیراز و تالار وحدت و سالن ایرانیان روی صحنه برده، درباره این اجرا می‌گوید: تلاش ما بر این بود که مردادماه امسال مجددا اپرای حلاج را در کاخ موزه سعدآباد روی صحنه ببریم، اما به دلیل عدم همکاری مورد انتظار از اجرا در مجموعه سعدآباد منصرف شدیم و اپرا را در کاخ موزه نیاوران اجرا خواهیم کرد.

او ادامه داد: امسال با هزینه و امکانات حرفه‌ای بیشتر، مجددا اپرای حلاج را روی صحنه خواهیم برد.

همای اضافه کرد: تغییرات عمده این کنسرت بیشتر در بخش اجرا و فرم و حرکات سماع و نمایشى همچنین استفاده از مدرن‌ترین سیستم ترى‌دى مپینگ (سه بُِعدی) و ساخت و چیدمان استیج و سکوهایی که برای مخاطبان تعبیه شده است خواهد بود.

چیدمانی مناسب و زیبا درنظر گرفته‌ایم که مخاطبان به خوبی بتوانند برنامه را مشاهده کنند. ما بدون استفاده از سلبریتی‌ها پنجاه و دو شب اپرای حلاج را روی صحنه برده‌ایم و قرار است که برای ۳۰ شب دیگر نیز در نیاوران در روى صحنه باشیم.

این خواننده تاکید کرد: این اجرا با دوازده نوازنده و یک همخوان و پانزده بازیگر و سماع‌گر تکرار خواهد شد.

او درباره بازیگران این اپرا هم گفت: خواننده و بازیگر نقش اول پرواز هماى و محمدحسین صفری نقش شبلى را ایفا خواهد کرد.

این آهنگساز درباره نحوه شکل‌گیری این پروژه توضیح داد: سرگذشت غم‌انگیز حلاج روایتگر بخش مهمى از ساختار اجتماعى و تاریخى و فرهنگى ایران است که پرداختن به این سوژه برایم بیشتر از هر چیز در دوره و روزگار امروز از اهمیت برخوردار است.

این هنرمند در پایان گفت: یقین دارم استقبال بی‌نظیر مخاطبان تنها دلیلی است که باعث شده اجرای اپرای حلاج را مجددا روی صحنه ببریم.

پاشا هنجنی، سعید فهیمی، محمود نوذری، مسلم علیپور، میلاد علیپور، فرشاد رستمى، اسفندیار شاه‌میر، حمیدرضا یوسفی، سعید بهرامی و سپیده ابراهیم نژاد، نوازندگان این کنسرت خواهند بود و بهزاد جاودانفر نیز طراح حرکات این اپراست.

تهیه بلیت از هم اکنون در وبسایت شخصی همای و همچنین سایت تیوال و اپلیکیشن «آپ» امکان‌پذیر است. این کنسرت به همت موسسه آوای هنر از یکم مرداد هر شب ساعت ٢١:٣٠ در کاخ موزه نیاوران برگزار خواهد شد.

کد N2194699

وبگردی

اخبار مرتبط