آفتاب
رئیس سازمان مدیریت بحران:

بررسی ثبت خسارات بخش کشاورزی در سامانه سجاد

بررسی ثبت خسارات بخش کشاورزی در سامانه سجاد

رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: در جلسه امروز کیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده چالش های ثبت خسارات بخش کشاورزی در سامانه سجاد بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در خصوص این جلسه اظهار داشت: جلسه کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع با حضور ناصریان دبیر کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه و نمایندگان وزارت جهادکشاورزی و سازمان برنامه و بودجه با توجه به نامه وزیر جهادکشاورزی در خصوص اصلاح تصویب نامه هیأت وزیران و همچنین بررسی چالش‌های موجود کاربران سامانه سجاد در ثبت خسارات بخش کشاورزی صبح امروز در محل وزارت کشور برگزار شد.

جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد هیچگونه برآورد خسارت ریالی خارج از مصوبه دولت در خصوص جبران خسارت صورت نگیرد و در سامانه سجاد نیز امکان ثبت نداشته باشد. همچنین موارد مندرج در مصوبه هئیت دولت که در سامانه سجاد درج نشده است و مواردی که خارج از مصوبه در سامانه ثبت شده است، توسط وزارت جهاد کشاورزی به مرکز توسعه دولت الکترونیک اعلام شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد: مقرر شد مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور به عنوان مسئول اجرایی سامانه سجاد براساس درخواست جهادکشاورزی دسترسی برای سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیریت جهادکشاورزی شهرستان برقرار کند.

معاون وزیر کشور در این جلسه بار دیگر تاکید کرد پرداخت هرگونه کمک بلاعوض منوط به ثبت در سامانه سجاد، چاپ و تأیید آن بوده و نتیجه پرداخت هم در همین سامانه برای کاربران قابل مشاهده می‌باشد.

کد N2194293

وبگردی