آفتاب
موهبتی خبر داد:

رسیدگی الکترونیکی اسناد در ۲۱۰ بیمارستان دولتی

رسیدگی الکترونیکی اسناد در ۲۱۰ بیمارستان دولتی

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه در حال حاضر رسیدگی الکترونیکی به اسناد پزشکی در ۲۱۰بیمارستان دولتی انجام می شود، گفت:به بخش خصوصی و داروخانه ها از سال ۹۷، دو ماه ونیم بدهکاریم.

به گزارش خبرنگار مهر، طاهر موهبتی در نشست خبری که امروز برگزار شد، گفت: در سال ۹۷، دو ماه و نیم به داروخانه های خصوصی بدهکاریم و به بخش دولتی نیز سه ماه و نیم و به بخش خصوصی مانند بیمارستان ها چهار ماه و نیم بدهکاریم.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ سعی کردیم پرداختی ها را به روز کنیم، گفت: در سال جاری مطالبات فروردین ماه بخش خصوصی و دولتی پرداخت شد و بدهی اردیبهشت ماه داروخانه ها نیز این هفته پرداخت خواهد شد و در مجموع از سال ۹۷ فقط دو ماه و نیم بدهکاریم.

رئیس سازمان بیمه سلامت تأکید کرد: از ابتدای سال ۹۸ تصمیم گرفتیم هر ماه یک پرداختی داشته باشیم و بر اساس قانون، سه ماه زمان برای رسیدگی به اسناد پزشکی داریم که در این صورت ما توانسته ایم جلوتر از زمان نسبت به پرداخت بدهی های خود اقدام کنیم.

موهبتی در خصوص صدور دفترچه برای مددجویان کمیته امداد گفت: قرار بود مددجویانی که در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر زندگی می کنند و تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند، برای دریافت دفترچه مراجعه کنند و به آنها تا پایان خردادماه زمان داده بودیم که ۳۹۰ هزار نفر به این منظور مراجعه کرده اند و برای آنها دفترچه صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار نفر مددجوی امداد باید برای دریافت دفترچه بیمه سلامت مراجعه کنند، گفت: از اول تیرماه به این افراد یک ماه هم با معرفی نامه برای بستری زمان می دهیم اما بعد از آن دیگر این امکان وجود ندارد و حتماً باید مددجویان دفترچه بیمه سلامت را برای دریافت خدمات درمانی همراه داشته باشند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از کاهش بار مراجعات برای دریافت خدمات سونوگرافی، ام آر آی و غیره به مراکز طرف قرارداد خبر داد و گفت: مهمترین اتفاقی که رخ داده این است که به تمامی مراکز طرف قرارداد اعلام کرده ایم که برای ارائه خدمت، سقف قرار داده شده است، به طوری که در هر ۱۸۰ روز فقط یک بار می توانند از خدمات ام آر آی، سی تی اسکن و سونوگرافی استفاده کنند.

وی گفت: در حال حاضر ۴۰۰ مرکز ام آر آی و بیش از ۲ هزار مرکز سونوگرافی طرف قرارداد داریم که در این مراکز خدمات با کنترل سقف انجام می شود و همین موضوع باعث کاهش بار مراجعات مردم شده است.

موهبتی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد بیمه سلامت رایگان است، تصریح کرد: در بخش همپوشانی تاکنون بیش از ۲ میلیون همپوشانی انجام شده و تا پایان سال سعی می کنیم ۶۰۰ هزار همپوشانی دیگر را نیز شناسایی کنیم.

وی در خصوص رسیدگی الکترونیکی در بیمارستان های دولتی گفت: از مجموع ۶۰۵ بیمارستان دولتی در حال حاضر رسیدگی الکترونیکی اسناد پزشکی در ۲۱۰ بیمارستان انجام شده که سعی می کنیم تا پایان سال در تمامی بیمارستان های دولتی این اتفاق رخ دهد.

این خبر تکمیل می شود…

کد N2194008

وبگردی