آفتاب

دستورالعمل تولید بدون کارخانه در فاز نهایی

دستورالعمل تولید بدون کارخانه در فاز نهایی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دستورالعمل تولید بدون کارخانه پس از جمع‌بندی نهایی، ابلاغ می‌شود. سعید ...

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دستورالعمل تولید بدون کارخانه پس از جمع‌بندی نهایی، ابلاغ می‌شود. سعید زرندی در جمع انجمن‌های صنعت آسانسور و پله برقی گفت:برخی صنایع مثل صنعت آسانسور، دارای واحد تولیدی مرسوم نیستند، لذا برای حمایت از این صنایع، نیازمند دستورالعملی برای این نوع صنایع به‌عنوان تولید بدون کارخانه هستیم تا مشکلات حقوقی و اجرایی آنها مرتفع شود.

وی افزود: با توجه به رکود در ساخت و ساز، این صنعت باید به سمت صادرات خصوصا به کشورهای همسایه برود که شرط موفقیت آن، ارتقای سطح استاندارد است. زرندی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات وزارتخانه در سال جاری، تعمیق ساخت داخل و توسعه صادرات خصوصا به کشورهای همسایه است. وی گفت: قطعاتی که امکان واردات ندارندباید شناسایی شده و امکان ساخت داخل آن بررسی شود و ما از انجمن‌ها می‌خواهیم در این زمینه اقدام کنند. معاون طرح و برنامه تاکید کرد:شورای سیاست‌گذاری صنعت آسانسور که در وزارتخانه فعال است می‌تواند راهگشای آینده این صنعت باشد و موانع توسعه این صنعت برداشته شود. زرندی همچنین گفت:رویکرد ما تقویت انجمن‌های استانی و تشکیل انجمن‌های ملی است که در این خصوص باید انجمن‌های استانی فعال‌تر عمل کنند.  وی افزود: در همه موضوعات وزارتخانه از نظرات انجمن‌های تخصصی استفاده می‌کنیم و با همفکری و هم‌اندیشی با آنها تصمیم‌گیری خواهد شد.

کد N2193717

وبگردی