آفتاب
افشارزاده در گفتگو با مهر:

پیگیر کمک به میزبانی جام‌جهانی هستیم/ استرماچونی حرف عقلانی زد

پیگیر کمک به میزبانی جام‌جهانی هستیم/ استرماچونی حرف عقلانی زد

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با اشاره به اظهار نظری که سرمربی جدید این تیم داشته است گفت: قول ندادن استراماچونی برای قهرمانی استقلال یک حرف عقلانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از معرفی رسمی قطر به عنوان میزبان مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲، صحبت هایی مبنی بر کمک گرفتن از امکانات جزیره کیش برای برگزاری این رویداد بزرگ و برگزاری کمپ آماده سازی بعضی از کشورها در جزیره کیش مطرح شد. در واقع مسئولان فوتبال قطر با توجه به شباهت و نزدیک بودن شرایط آب و هوایی کیش به این کشور، متقاضی بهره مندی از امکانات جزیره برای برگزاری مسابقات جام جهانی بودند به خصوص اینکه قطری ها با برخی کشورهای همسایه خود مانند عربستان، بحرین و امارات مشکلات سیاسی دارند.

بر همین اساس مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش به شدت پیگیر موضوع شدند تا بتوانند آن را به سرانجام برسانند اگرچه طی ماه های گذشته این موضوع در سایه بسیاری مسائل مرتبط با تیم ملی فوتبال و مدیریت فدراسیون قرار گرفت طوریکه هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است.

طبق صحبت های بهرام افشارزاده دبیر شورای ورزش و تربیت بدنی سازمان منطقه آزاد کیش، همکاری این جزیره با قطری ها منتفی نشده اما تا به امروز گام رو به جلویی هم برای آن برداشته نشده است.

البته که در راستای محقق شدن این موضوع که برای ورزش و فوتبال ایران می تواند تاثیرگذاری مثبت زیادی داشته باشد، امروز شنبه بهرام افشارزاده نشستی با حسن کریمی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی داشت تا از همکاری و تعامل این شرکت برای ساخت امکانات لازم برای میزبانی موردنظر بهره گرفته شود.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد این نشست و در کل آخرین شرایط کیش برای کمک به میزبانی قطر و پیگیری های انجام شده در این زمینه توضیح داد و گفت: به لحاظ امکانات اصلاً جزیره کیش شرایط لازم برای کمک به میزبانی قطری ها را ندارد با این حال همچنان پیگیر هستیم تا این موضوع را به سرانجام برسانیم.

افشارزاده ادامه داد: نشستی که امروز با مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی داشتیم هم در همین رابطه بود. از وی خواستیم بازدیدی از امکانات جزیره داشته باشد تا بتوانیم از این مجوعه (شرکت توسعه) برای انجام ساخت و سازهای لازم بهره ببریم.

دبیر شورای ورزش و تربیت بدنی منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه گرفتن امتیاز لازم برای کمک به میزبانی قطری ها کار خیلی سختی است، خاطرنشان کرد: اولین گام مهم در این زمینه داشتن امکانات به روز است. در جزیره کیش هتل و امکاناتی مانند استخر در حد نیاز و استاندارد وجود دارد اما باید چند زمین فوتبال هم داشته باشیم. برخی امکانات فعلی هم نیازمند بازسازی اساسی است.

«بهتر نیست با این اوضاع و احوال و در نظر گرفتن خیلی از مسائل مانند فرصت نه چندان زیاد باقی مانده تا جام جهانی و برخی مسائل حاشیه ای دیگر، در کل قیدِ این همکاری زده شود؟»، وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر گفت: نه؛ چرا باید این کار را انجام دهیم وقتی همین موضوع بهانه ای می شود برای اینکه ساخت و سازهای لازم در جزیره کیش انجام شود و این جزیره را مجهز کنیم. این همکاری انگیزه می دهد برای اینکه مصمم تر در این زمینه حرکت داشته باشیم ضمن اینکه باعث می شود تا شرایط لازم مهیا شود برای اینکه جدا از جام جهانی، خیلی از تیم ها برای کمپ های تمرینی خود متقاضی حضور در کیش شوند. این موضوع برای ورزش ایران حائز اهمیت است.

افشارزاده همچنین در پاسخ به این پرسش که «خودِ قطری ها هم پیگیر همکاری ایران و جزیره کیش برای میزبانی جام جهانی هستند؟»، گفت: به هر حال باید ابتدا امکانات لازم را فراهم کنیم. با توجه به اوضاع و احوال منطقه و تاثیری که برخی مسائل سیاسی بر آن گذاشته، می توانیم در صورت داشتن امکانات لازم همکاری با قطر را وارد فاز اجرایی کنیم. به همین دلیل همچنان پیگیر موضوع هستیم و نشست امروز را هم در همین راستا برگزار کردیم.

وی در مورد زمان بازدید مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی از امکانات جزیره کیش گفت: هنوز مشخص نیست اما قطعاً باید در اولین فرصت شرایط این بازدید مهیا شود. فرصت زیادی نداریم. اگر قرار است کاری انجام شود باید به موقع اقدام کنیم.

دبیر شورای ورزش و تربیت بدنی منطقه آزاد کیش در مورد «پیش بینی هزینه های لازم برای انجام ساخت و سازهای موردنظر در این جزیره و اینکه تامین این هزینه با وزارت ورزش است یا نه؟»، تصریح کرد: پیش بینی دقیقی نداشته ایم اما با توجه به گستردگی امکانات مورد نیاز قطعاً هزینه ها کم نخواهد بود. وزارت ورزش هم در تامین این هزینه هیچ نقشی ندارد. سازمان منطقه آزاد کیش تامین کننده خواهد بود.

بهرام افشارزاده در ادامه گفتگو با خبرنگار مهر در مورد استراماچونی سرمربی جدیدی که استقلالی ها به خدمت گرفته اند، گفت: از این مربی هیچ شناختی ندارم که بخواهم نظری در مورد او داشته باشم. فقط اینکه امیدوارم استقلال با حضور این مربی آرامش لازم را به دست بیاورد.

وی تصریح کرد: نکته مهم این است که برای این مربی و همکارانش فضای لازم ایجاد شود تا بتوانند کار کنند نه اینکه مدام درگیر حواشی باشند. قطعاً استراماچونی و هر مربی دیگری به آرامشِ کاری بیشتر از هر فاکتوری نیاز دارد. این موضوع حتی از پول هم مهمتر است.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال همپچنین در مورد اینکه سرمربی جدید این تیم قولی بابت قهرمانی در لیگ برتر نداده است، گفت: حرف عقلانی زده است؛ او با همین حرف نشان داد که چقدر با تجربه است. اصلاً مگر می شود در فوتبال که هیچ ثانیه آن قابل پیش بینی نیست، قولی داد. به نظرم استراماچونی عقلانی ترین حرف را زده است. او با این حرف خود را از خیلی حواشی ایمن کرد.

کد N2193640

وبگردی