آفتاب
لیگ ملت‌های والیبال - اردبیل

پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر استرالیا در ست نخست

پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر استرالیا در ست نخست

تیم ملی والیبال ایران به راحتی ست نخست را مقابل استرالیا با پیروزی پشت سر گذاشت.

به گزارش خبرنگار مهر، ملی پوشان والیبال ایران از ساعت ۱۸:۳۰ امروز در سالن ۶۰۰۰ هزار نفری «حسین رضا زاده» اردبیل در دومین روز از هفته چهارم رقابت‌های لیگ ملت‌ها مقابل استرالیا صف آرایی کردند.

سعید معروف، فرهاد قائمی، امیر غفور، محمد جواد معنوی نژاد، علی اصغر مجرد، علی شفیعی و محمد رضا حضرت پور شروع کنندگان بازی با هدایت ایگور کولاکوویچ بودند.

* ست نخست؛ ایران ۲۵ - استرالیا ۱۹
استرالیایی‌ها با کسب امتیاز نخست موفق شدند ۳ اختلاف امتیاز را ایجاد کنند و با نتیجه ۶ بر ۳ از تیم ایران پیش افتادند، اما شاگردان ایگور رفته رفته با کنترل بازی اختلاف امتیاز را کم و علی اصغر مجرد با دفاع بدون نقص امتیاز ۷ را برای ایران کسب کرد تا دو تیم در امتیاز ۷ برابر شوند در ادامه نیز ملی پوشان نخستین تایم استراحت فنی را با امتیاز ۸ بر ۷ پیروز نزد ایگور رفتند.

ملی پوشان ایران در ادامه برتری خود را حفظ کردند و با نتیجه ۱۴ بر ۱۲ از حریف پیش افتادند و دومین تایم استراحت فنی را نیز با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ پشت سرگذاشتند. امیر غفور با سرویس های دیدنی دو امتیاز متوالی را برای ایران گرفت تا لبدو مجبور به تقاضای تایم استراحت شود اما بی تاثیر بود و غفور در ادامه یک امتیاز سرویس دیگر به زیبایی برای تیم ملی کسب کرد تا ایران با نتیجه ۱۹ بر ۱۴ تیم برتر زمین باشد. استرالیا با درصد اشتباه بالا حرفی برای گفتند نداشتند تا ایران در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ ست اول را به سود خود خاتمه دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، ایران، ایتالیا، چین، آلمان، برزیل، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال، استرالیا، فرانسه، صربستان، بلغارستان و آمریکا ۱۶ تیم حاضر در رقابت‌ها هستند که پس از پایان دور مقدماتی مسابقات، پنج تیم برتر به همراه تیم آمریکا میزبان مرحله نهایی رقابت‌ها از ۱۹ تا ۲۳ تیرماه برای تکلیف قهرمان جدال خواهند داشت.

تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی و ثابت در لیگ ملت‌های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال حضور خواهند داشت. تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۹ هفتمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت‌های والیبال برگزار می‌شود، در حالی تجربه می‌کند که هدایت این تیم را ایگور کولاکوویچ برای سومین سال متوالی بر عهده دارد.

ملی پوشان ایران در شش دوره گذشته این رقابت‌ها با خولیو ولاسکو (۲۰۱۳)، اسلوبودان کواچ (۲۰۱۴ و ۲۰۱۵)، رائول لوزانو (۲۰۱۶) و کولاکوویچ (۲۰۱۸و ۲۰۱۷) به میدان رفتند.

بهترین عنوان ایران در این مسابقات با حضور کواچ در سال ۲۰۱۴ بود که ملی پوشان موفق شدند مقام چهارم مسابقات را کسب کنند. سال گذشته نیز تیم ملی با هدایت ایگور در جایگاه دهمی قرار گرفت.

تیم‌های والیبال برزیل (با ۹ مدال طلا، ۷ نقره، ۴ برنز)، ایتالیا (با ۸ مدال طلا، ۳ نقره، ۴ برنز) و تیم روسیه (با ۳ مدال طلا، ۵ نقره، ۷ برنز) به ترتیب پرافتخار ترین تیم‌های لیگ جهانی هستند.

کد N2193600

وبگردی