آفتاب

پلیس ایران قاچاقچی تریاک را در لندن زمین گیر کرد

پلیس ایران قاچاقچی تریاک را در لندن زمین گیر کرد

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور در تشریح عملکرد پلیس فرودگاه در فصل بهار از دستگیری قاچاقچی مواد مخدر با همکاری پلیس فرودگاه‌های ایران در لندن خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار حسن مهری در حاشیه نشست خبری که به منظور تشریح اقدامات حج برگزار شد درباره‌ی عملکرد سه ماهه پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: کشفیات مواد مخدر در فرودگاه‌های کشور در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۲ درصد افزایش داشته است. همچنین دستگیری‌های ما در این زمینه نیز افزایش ۴ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه کشفیات ما در حوزه محصولات پستی نیز ۱۶ درصد افزایش داشته است اظهار کرد: در یک پرونده، فردی که قصد داشت مواد مخدر را از فرودگاه شیراز در پوشش محموله‌ی صنعتی به لندن بفرستد با هماهنگی پلیس دو طرف در لندن دستگیر شد و از این فرد ۲۵ کیلوگرم تریاک کشف شد.

وی با بیان اینکه متهم ایرانی بود افزود: با توجه به این که محموله به شکل پستی ارسال شده بود فرد ارسال کننده نیز در ایران شناسایی و دستگیر شد.

مهری با بیان اینکه کشفیات پلیس در زمینه بلع و انباری مواد مخدر افزایش داشته است گفت: کشفیات ما دو برابر و دستگیری‌هایمان سه برابر در مقایسه با بهار سال ۹۷ رشد داشته است.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از انهدام دو باند زنان قاچاقچی مواد مخدر در فرودگاه شیراز خبر داد و گفت: این دو باند که در مجموع ۱۰ عضو داشتند مواد مخدر اکثراً تریاک را می‌خواستند به قطر و از آنجا به کشورهای آسیای شرقی منتقل کنند که شناسایی و دستگیر شدند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه‌ی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: کشفیات کالای قاچاق ۲۶۳ میلیارد ریال است که در مقایسه با بهار پارسال رشد ۵۰ درصدی داشته است. دستگیری‌های ما نیز ۳۰ درصد رشد داشته است. همچنین تشکیل پرونده قاچاق نیز ۳۵ درصد رشد داشته است که تمام این اقدامات در راستای کمک به مسیر رونق تولید داخلی انجام شده است.

به گفته‌ی فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور پرونده‌های کمتر از ۱۰ میلیون تومان در بهار امسال ۳۵ درصد، پرونده‌های بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان ۵۶ درصد، پرونده‌های ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان قاچاق ۹ درصد، و پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان قاچاق که در بهار امسال کشف شده ۶۲ درصد افزایش داشته است.

به گفته‌ی وی بیشترین کشفیات کالای قاچاق در فرودگاه امام(ره) بوده است.

انتهای پیام

کد N2193189

وبگردی