آفتاب
سرمربی تیم ملی والیبال فرانسه:

ایران تا اینجا بهترین تیم لیگ ملت‌های والیبال بوده است

ایران تا اینجا بهترین تیم لیگ ملت‌های والیبال بوده است

اردبیل – سرمربی تیم ملی والیبال فرانسه تاکید کرد که طی ۹ بازی گذشته تیم والیبال ایران بهترین تیم لیگ ملت های والیبال بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، لوران تیلیه شامگاه پنجشنبه در نشست خبری مربیان تیم‌های حاضر در هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال در اردبیل افزود: سه بازی با تیم‌های بزرگ داریم اما نکته مهم این است که این هفته در برابر ایران میزبان قرار داریم که تیم بهتر لیگ تا به اینجا بوده است.

وی ادامه داد: البته در برابر تیم‌های استرالیا و پرتغال نیز بازی‌های سختی داریم و تلاش خواهیم کرد که نتیجه دلخواه را کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال فرانسه در خصوص استراحت دادم به بازیکنان اصلی این تیم بیان داشت: برای من خیلی مهم است که به بازیکنان اصلی و با تجربه استراحت بدهم، تلاش کردیم که تعادل را بین بازیکنان با تجربه و جوان حفظ می‌کنم.

وی با تاکید براینکه در هر رویدادی شرکت کنیم برای ما دارای اهمیت است، متذکر شد: برای ما به خصوص در اروپا رقابت‌های المپیک مهم است چون اگر راه پیدا نکنیم یعنی مرده ایم، اما این به این معنی نیست لیگ ملت‌ها بی اهمیت باشد.

تیلیه در عین حال با بیان اینکه اولین بار است در ایران حضور دارم، از تحقق این مهم ابراز خرسندی کرد.

سرمربی تیم ملی والیبال استرالیا نیز در این نشست تصریح کرد: ابتدا بگویم با وجود اینکه کم در ایران بودیم اما از جو فوق العاده در شهر اردبیل و در بین مردم برای والیبال شگفت زده ایم. خوشحالیم که در چنین جوی قرار داریم.

وی با بیان اینکه بازی‌های سختی در پیش خواهیم داشت، متذکر شد: به ویژه برابر پرتغال فکر می‌کنم بازی بسیار نزدیکی را شاهد خواهیم بود.

سرمربی تیم ملی والیبال پرتغال هم در این نشست مربیان عنوان کرد: ابتدا می گویم از اینکه در ایران هستم خوشحالم، آخرین بار ۱۰ سال پیش ایران بودم. بازی سختی مقابل تیم ایران داریم با این وجود تا آخر تلاشمان را برای مبارزه انجام خواهیم داد.

کد N2192549

وبگردی