آفتاب

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت خبر داد

کشف ۳۶ هزار خمیردندان در کارگاه غیرمجاز

کشف ۳۶ هزار خمیردندان در کارگاه غیرمجاز

رییس پلیس پیشگیری پایتخت از کشف یک واحد کارگاه غیر مجاز خمیردندان در منطقه امین آباد و کشف ۳۶ هزار خمیردندان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار کیوان ظهیری در تشریح این خبر بیان داشت: روز گذشته حسب اطلاع مأموران کلانتری ۱۷۳ امین آباد مبنی بر فعالیت یک واحد غیر مجاز کارگاهی خمیردندان، موضوع در دستور کار قرار گرفت که پس از هماهنگی‌های قضائی به همراه کارشناسان بهداشت محیط به محل مورد نظر مراجعه کردند.

وی افزود: در کارگاه مذکور تعداد ۲۵۰ کارتن به تعداد ۳۶ هزار عدد خمیردندان که آماده پخش در بازار بود را کشف که با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد متهم اصلی در این کارگاه خمیردندان‌ها را در یک محیط غیر استاندارد و غیر بهداشتی نگهداری می‌کرد و برای کسب سودهای غیر قانونی محصولات را که قیمت قدیمی داشتند و چند ماه قبل از بازار جمع آوری شده بودند در این کارگاه با بکارگیری ۳ کارگر و استفاده از محلول آستون قیمت و تاریخ انقضا را پاک و با دستگاه جت پرینت تاریخ روز و قیمت جدید را بر روی آن حک می‌کردند.

این مقام انتظامی در خاتمه تاکید کرد: ۴ متهم پرونده بازداشت و مکان نیز پلمپ گردید. ضمن آنکه بر اساس قانون هرگونه تغییر و دستکاری در تاریخ تولید و انقضا محصولات غذایی بهداشتی آرایشی و آشامیدنی خارج از محیط کارخانجات و کارگاه‌های مجوز دار جرم محسوب می‌شود که به همه کلاً نتری ها ابلاغ گردیده به عنوان ضابط عام قضائی با کسانی که با اقدامات غیر قانونی خود سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازند برخورد کنند.

کد N2192512

اخبار مرتبط

تازه های خبری