آفتاب

بازداشت کلاهبردار میلیاردی که خود را پسرخاله مسئولان معرفی می‌کرد

بازداشت کلاهبردار میلیاردی که خود را پسرخاله مسئولان معرفی می‌کرد

میزان نوشت: فرمانده انتظامی شهرستان محلات گفت: فردی که با ادعای دروغین خویشاوندی با مسئولان از ۸ شهروند محلاتی کلاهبرداری کرده بود، در عملیات پلیس دستگیر شد.

 سرهنگ جعفر شمس بیرانوند گفت: در پی اعلام شکایت‌هایی به پلیس شهرستان در خصوص کلاهبرداری فردی از چند شهروند محلاتی، بلافاصله بررسی تخصصی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در مراحل نخستین رسیدگی به این پرونده و در بررسی اظهارات مال باختگان مشخص شد که فردی با ادعای دروغین نسبت خویشاوندی با یکی از مسئولان کشوری و به بهانه جمع آوری کمک به موسسات خیریه از آن‌ها مبالغ زیادی کلاهبرداری کرده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: در انجام تحقیقات پلیس، مخفیگاه متهم که به یکی از شهرهای شمال غربی کشور گریخته بود، شناسایی شد.

سرهنگ بیراوند تصریح کرد: در هماهنگی با مرجع قضائی، تیمی از ماموران انتظامی به شهر محل فرار متهم اعزام و او را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس شهرستان انتقال دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان محلات در ادامه گفت: با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده مشخص شد که این فرد از ۸ شهروند در حدود ۱۴ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

وی با بیان معرفی متهم دستگیر شده به مرجع قضائی از شهروندان خواست تا از اعتماد نابجا به افراد ناشناس و یا دارای وعده‌های واهی و بدون تضمین و نیز از سرمایه گذاری در چنین مجموعه‌های فاقد مجوز قانونی خودداری کرده و در صورت مشاهده اینگونه موارد، مراتب را به شماره تماس ۱۱۰ پلیس اطلاع رسانی کنند.

کد N2192422

وبگردی