آفتاب
جمالی نژاد:

شاهد اقدامات خوبی برای توسعه خطوط پیاده وترویج دوچرخه سواری هستیم

شاهد اقدامات خوبی برای توسعه خطوط پیاده وترویج دوچرخه سواری هستیم

رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور گفت: خوشبختانه شاهد اجرای برنامه هایی در زمینه توسعه حمل و نقل پاک و توسعه پیاده راه ها و ترویج دوچرخه سواری هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی جمالی نژاد که عصر سه شنبه ۲۸ خردادماه در نهمین جلسه پویش حمل و نقل پاک شهرداری‌ها در وزارت کشور سخن می‌گفت، افزود: خوشبختانه شاهد توجه به ابعاد گوناگون سالم سازی محیط زیست و راهکارهای مقابله با آلودگی‌های زیست محیطی در افکار عمومی و مراکز علمی و پژوهشی و ساکنان شهرها هستیم که انتظارات از مدیریت شهری را در این حوزه بالا برده است.

وی با بیان اینکه محیط زیست امانت الهی است و در حفظ و حراست آن همگان مسؤول هستیم، تصریح کرد: یکی از راهکارهای این مبحث، توسعه حمل و نقل پاک و انسان محور در راستای برقراری تعادل‌های زیست محیطی است ولی فعالیت‌ها و برنامه‌های صورت گرفته قطعاً کافی نیست و تنوع و افزایش کمی و کیفی برنامه‌ها و تداوم اقدامات ضروری است.

جمالی نژاد با اشاره به دلسوزی افرادی که دغدغه اکوسیستم سالم و هوای پاک و حفظ طبیعت و محیط زیست دارند، در ادامه این پرسش را مطرح ساخت که چرا با وجود ساخت بزرگراه‌های متعدد، خیابان سازی، تقاطع‌های همسطح و غیر هم سطح و … هنوز هم در شهرها دچار آشفتگی ترافیک و افزایش الودگی های زیست محیطی هستیم؟ و گفت: در این حوزه نیازمند گفتمان جدید و نگاه نو در شهرداری‌ها و روش‌های جدید اداره شهر توسط دست اندرکاران مدیریت شهری می‌باشیم.

وی اعضای پویش ملی حمل و نقل پاک شهرداری‌ها را سفیران این عرصه در شهرهای کشور ذکر نمود و ابرازامیدواری نمود که این جریان می‌تواند شهرهای کشور را در برابر مشکلات این عرصه واکسینه نماید.

وی افزود: ظرفیت‌های خوبی در شهرها برای ترویج حمل و نقل پاک وجود دارد که مدیریت شهری باید با هوشمندی و برنامه‌های کاربردی از آنها استفاده نماید.

کد N2191280

وبگردی