آفتاب

بهترین رژیم غذایی برای پشت میزنشین ها

بهترین رژیم غذایی برای پشت میزنشین ها

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: افراد شاغل برای داشتن تغذیه سالم و کاهش وزن باید از ریزخواری و همچنین بیسکوئیت و شکلات و ... میوه تازه مصرف کنند.

به گزارش آفتاب، دکتر فاطمه میرزائی با بیان این مطلب افزد: برای جلوگیری از دردهای گرسنگی، بدون مصرف کالری اضافی، جایگزین‌های کم کالری برای تنقلات چاق کننده پیدا کنید. میوه‌های تازه، یک میان‌وعده ایده‌آل هستند.

وی ادامه داد: با استفاده از مواد تازه و کم‌کالری، ساندویچ‌تان را از قبل آماده کنید، مواد تشکیل دهنده می‌توانند شامل کاهو، گوجه‌فرنگی، خیار، پیاز سفید باشد. برای پروتئین هم از ماهی تن، تخم مرغ آبپز یا سینه مرغ استفاده کنید.

میرزائی تصریح کرد: فقط مطمئن شوید که بیش ازحد نمک، مایونز و ادویه‌های چاق کننده نزنید تا محتوای کالری ساندویچ تان پایین بماند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: بدن انسان از ۶۰ درصد آب تشکیل شده است و شما باید مایعاتی که از طریق عرق کردن از دست می‌دهید را جایگزین کنید. نوشیدن آب، سرعت سوخت و ساز را افزایش خواهد داد و سموم را از روده‌ها دفع خواهد کرد. همچنین باعث می‌شود که بیشتر احساس سیری کنید، بنابراین پرخوری نمی‌کنید.

وی با اشاره به اینکه کارمندان می‌توانند با صندلی تمرینات ورزشی انجام دهند، افزود: کسانی که برای رفتن به باشگاه وقت ندارند، می‌توانند بدون ترک میز کار، ورزش کنند، اگر مدت زیادی پشت میز کارشان هستند، چندین بار در روز تمرینات صندلی را انجام دهند تا متناسب بمانند. می‌توانند با یک جستجو، بصورت آنلاین تمرینات صندلی ساده‌ای را یاد بگیرند که در زمان رسیدن به کارهایشان، انجام دهند.

میرزائی تاکید کرد: این افراد باید از نوشیدنی‌های گازدار یا  نوشیدنی‌هایی که کالری زیادی دارند، پرهیز کنند. ما توصیه می‌کنیم برای رفع تشنگی‌ فقط از آب ساده استفاده کنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه کارمندان باید تنقلات سالم را در دسترس قرار دهند، اضافه کرد: ما توصیه می‌کنیم که یک کیسه پلاستیکی شامل  میوهای خشک و انواع آجیل‌ها را با خود به محل کار ببرند. آنها را در کشوی میزشان نگه دارند. این تنقلات، سالم و کم کالری هستند و سطح قند خون را ثابت نگه خواهند داشت، بنابراین پرخوری نمی‌کنند.

منبع،سلامت نیوز

کد N2190406

اخبار مرتبط

تازه های خبری