اجمالی/ ربیعی در نشست خبری:

لایحه شفاف سازی، ساختار سازی مناسبی برای ارتقای سلامت اداری است

علی ربیعی, هیئت دولت, مهر

سخنگوی دولت گفت: لایحه شفاف سازی، ساختار سازی مناسبی برای ارتقای سلامت اداری ما خواهدبود. در همه بخش های اداری این لایحه پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت بعدازظهر امروز (یکشنبه) در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به تحولاتی که روز به روز در حال پیچیده تر شدن است، بیشترین فشارها بر ایران از سوی آمریکا را شاهد هستیم؛ ماموریت سختی را برعهده گرفتم که امیدوارم بتوانیم صادقانه حرف بزنیم و اخلاق گفتگو را در جامعه گسترش بدهیم.

وی گفت: امیدوارم بتوانیم سرمایه عاطفی را که بیش از هر دوره ای لازم داریم توسعه دهیم. ما نیاز داریم حرف توده مردم، گروه های خاموش و بی تریبون، جامعه و نخبگان را بشنویم و به دولت انتقال دهیم.

ربیعی افزود: امیدوارم ارتباط رئیس جمهور با گروه های تاثیرگذار از جمله تشکل ها، اتحادیه ها، رسانه ها و دیگر گروه ها را ساماندهی کنیم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: لایحه شفاف سازی، ساختار سازی مناسبی برای ارتقای سلامت اداری ما خواهدبود. در همه بخش های اداری این لایحه پیش بینی شده است. من فکر میکنم روابط غیر متعارف و غیر قانونی را کاهش خواهد داد. ما بین شفافیت و رسواگری تفاوت قائلیم.

وی بیان کرد: حتماً ما با فرهنگ سازی لایحه شفاف سازی را توسعه خواهیم داد تا جامعه بتواند بر اموری که در جریان است نظارت داشته باشد.

ربیعی افزود: تمام خانه های ما بیمه می شوند و نیمی از حق بیمه را دولت پرداخت میکند. یکی از مشکلات ما در حوادث طبیعی مساله بیمه است. یعنی پس از حادثه مردم با مشکلات مختلف اداری مواجه هستند که به نظرم بیمه شدن همه خانه های کشور اتفاق خوبی است.

سخنگوی دولت ادامه داد: کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه با سفر قریب الوقوع هیات روسی تشکیل جلسه خواهند داد.

ادامه دارد …

کد N2189778