باید صدای گروه‌های خاموش و بی‌تریبون را بیش از گذشته بشنویم/ اسم زنگنه در استیضاح‌ها مطرح بوده است/ هیچ تغییری در دستور کار دولت نیست

دولت,سخنگوی دولت,علی ربیعی

سخنگوی دولت گفت: نیاز است سخن و صدای گروه‌های خاموش و بی‌تریبون و نخبگان را بیش از گذشته بشنویم. باید با صداقت آنچه که در دولت می‌گذرد با مردم در میان گذاشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نخستین جلسه سخنگوی دولت در سال جدید برگزار شد.

علی ربیعی ضمن ابزار خرسندی از برگزاری این نشست گفت: مسئولیت جدیدم سخن گفتن است و امروز دستیار اجتماعی رئیس‌جمهور هستم.

وی تاکید کرد: نیاز است سخن و صدای گروه‌های خاموش و بی‌تریبون و نخبگان را بیش از گذشته بشنویم.

سخنگوی دولت گفت: باید با صداقت آنچه که در دولت می‌گذرد با مردم در میان گذاشت.

وی افزود: دریافت نظرات را همچنان به صورت ایمیل ادامه خواهم داد و مطابق آئین‌نامه روشنگری در دولت پاسخگوی سخنان شما خواهم بود.

ربیعی ادامه داد: از پیشینیان خودم بخصوص آقای نوبخت تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: تقدیر و تشکر رئیس‌جمهور و اعضای دولت را به تیم والبیال اعلام می‌کنم. تیم توان‌یاب ما هم انصافا خوش درخشید.

سخنگوی دولت با اشاره به لایحه شفافیت اموال مسئولان گفت: این لایحه خواسته جامعه و رسانه کشور بود و.معقدم این لایحه ساختار سازی مناسبی برای نظام اداری ما خواهد بود .

وی ادامه داد: در این لایحه تقویت نظارت مستمر پیش بینی شده است.

ربیعی ادامه داد: شفافیت باید از کدری جلوگیری می‌کند، بین شفافیت و افشاگری بسیار تفاوت است و ما با فرهنگ‌سازی به نوعی به سلامت اخلاقی کمک خواهیم کرد.

سخنگوی دولت افزود: صندوق بیمه حوادث برایش تصمیم‌گیری شد و تمام خانه‌های کشور بیمه می‌شود و پنجاه درصد آن را دولت پرداخت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مردم با خرابی‌های پس از حادثه می‌مانند که این اتفاق خوبی خواهد شد.

ربیعی گفت: آقای اردکانیان گفت پانزدهمین کمیسیون مشترک بین ایران و روسیه در کشورمان برگزار خواهد شد.

وی درباره تعییرات احتمالی در دولت گفت: هیچ تغییری در دستور کار دولت قرار ندارد. آقای زنگنه نقش بسیار مهمی هم در تولید و فروش نفت داشته‌اند. ایشان از وزرای کلیدی ما محسوب می‌شود. همیشه اسم من و زنگنه در استیضاح‌ها مطرح بود.

ربیعی خاطرنشان کرد : نقش زنگنه برای ما همیشه مهم بوده است و در این دوره تاریخی مهم‌تر خواهد بود.

وی درباره ساماندهی بازار مسکن گفت: یکی از دغدغه‌های ما مسکن بوده است. دولت دو برنامه دارد یکی از آن‌ها طرح ملی مسکن خواهد است.

ربیعی گفت: ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای افراد طبقه متوسط رو به پایین ساخته خواهد شد.

وی افزود: حدود ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر را هم تحویل خواهیم داد.

سخنگوی دولت درباره استفاده از کارت سوخت و قیمت بنزین گفت: هرگونه تغییر در قیمت بنزین در قالب ساختار بودجه است و تا امروز تغییری در قیمت بنزین اتخاذ نشده است.

وی درباره ماجرای حمله به نفت کش‌ها گفت: این حادثه بیشترین آسیب را برای ما دارد، چون نخست وزیر ژاپن در کشور ما بوده است.جواد ظریف قبلا هم در این مورد تذکر داده بود. عده‌ای می‌خواهند ایران را متهم کنند. ما به پیمان، گفت‌وگو و تعهدات منطقه‌ای متعهد هستیم و قبلا هم پیمان عدم تعرض را مطرح کردیم.این اتفاقات شاید بر قیمت نفت تاثیرگذار بوده است .

ادامه دارد...

کد N2189775