ناگفته‌هایی از درگیری مسئولان وقت دانشگاه آزاد با خانواده «هادوی» | فیلم

حادثه اتوبوس علوم و تحقیقات, خانواده هادوی, دانشگاه آزاد اسلامي, دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات, زمین دانشگاه آزاد, واژگونی مرگبار اتوبوس دانشجویان در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد

بعد از قربانی شدن چند دانشجو در حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، موضوع تصرف بخش‌هایی از زمین این دانشگاه در حدود سال‌های دهه ۱۳۷۰ دوباره مطرح شد. خانواده هادوی که زمین این واحد دانشگاهی را وقف کرده بودند، بعد از آغاز ساخت و سازهای اولیه، متوجه می‌شوند که بخش‌های وقف‌نشده نیز از سوی مسئولان وقت این دانشگاه در حال تصرف است. این مسأله، آغاز درگیری و جنجالی است که با تهدید و ارعاب و ضرب و شتم ادامه پیدا می‌کند. بعد از حدود سه دهه از آن روزها، پای صحبت‌های چند تن از اعضای این خانواده - که در متن حوادث آن روزها حضور داشتند - نشسته‌ایم.

ناگفته‌هایی از درگیری مسئولان وقت دانشگاه آزاد با خانواده «هادوی» | فیلمبعد از قربانی شدن چند دانشجو در حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، موضوع تصرف بخش‌هایی از زمین این دانشگاه در حدود سال‌های دهه ۱۳۷۰ دوباره مطرح شد. خانواده هادوی که زمین این واحد دانشگاهی را وقف کرده بودند، بعد از آغاز ساخت و سازهای اولیه، متوجه می‌شوند که بخش‌های وقف‌نشده نیز از سوی مسئولان وقت این دانشگاه در حال تصرف است. این مسأله، آغاز درگیری و جنجالی است که با تهدید و ارعاب و ضرب و شتم ادامه پیدا می‌کند. بعد از حدود سه دهه از آن روزها، پای صحبت‌های چند تن از اعضای این خانواده - که در متن حوادث آن روزها حضور داشتند - نشسته‌ایم.


تصویربردار و تدوینگر: جواد علیزاده / ‏‬ خبرنگار: محبوبه نقره‌خامه و فرزانه جوادیکد N2188432