استانی شدن انتخابات می‌تواند امسال عملیاتی شود

مجلس,استانی شدن انتخابات,پروانه مافی,مهدی حاجتی

یک عضو کمیسیون شوراها گفت: مرحله دوم این است که طبق قانون شش ماه قبل از برگزاری انتخابات باید قانون مربوطه ابلاغ شود که ما می‌خواهیم این را به سه ماه تقلیل دهیم که اگر این اتفاق رخ دهد درنتیجه اصلاح قانون انتخابات مجلس و استانی شدن آن هم می‌تواند به انتخابات امسال هم برسد.

پروانه مافی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس برای انتخابات امسال می‌تواند به مرحله عملیاتی شدن برسد یا اینکه به انتخابات‌های آینده موکول خواهد شد؟، گفت: برای بررسی این مساله دو موضوع وجود دارد. یکی اینکه می‌توان ۲۲ مورد از اشکالات وارده را اصلاح کرد چراکه بعضی از این مشکلات جنبه رفع ابهام دارد و پیچیده نیست اما بعضی موارد هم وجود دارد که باید اصلاحی اساسی در مورد آنان صورت بگیرد.

این عضو کمیسیون شوراها تاکید کرد: مرحله دوم این است که طبق قانون شش ماه قبل از برگزاری انتخابات باید قانون مربوطه ابلاغ شود که ما می‌خواهیم این را به سه ماه تقلیل دهیم که اگر این اتفاق رخ دهد درنتیجه اصلاح قانون انتخابات مجلس و استانی شدن آن هم می‌تواند به انتخابات امسال هم برسد.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهاران خاطرنشان کرد: شورای نگهبان مصوبه مجلس را بررسی کرده و این ایرادات ۲۲ گانه از سوی این شورا گرفته شده است که بیشتر این ایرادات مربوط به رفع ابهام است به این صورت که کلمه‌ای به صورت نامناسب نوشته شده یا اینکه جمله‌ای نیازمند اصلاحی ویرایشی یا ادبی است.

کد N2188192