شمشیربازی قهرمانی آسیا؛

صعود ۴ شمشیرباز اسلحه سابر به جدول ۳۲ نفره

اسلحه سابر, شمشیر بازی, مجتبی عابدینی

هر چهار شمشیرباز اعزامی ایران به مسابقات قهرمانی آسیا در اسلحه سابر موفق به صعود به جدول ۳۲ نفره شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی نمایندگان ایران در اسلحه سابر مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا هستند که با از پیش رو برداشتن حریفان خود در مرحله مقدماتی راهی جدول ۳۲ نفره شده اند.

عابدینی در مرحله مقدماتی این رقابت ها نمایندگانی از کویت، هنگ کنگ، عربستان، سنگاپور، تایلند و نیوزلند را از پیش رو برداشت و به طور مستقیم به جدول ۳۲ نفره صعود کرد.

۶ پیروزی علی پاکدامن نیز برابر نمایندگان فیلیپین، قزاقستان، تایلند، عربستان و چین تایپه به دست آمد تا این شمشیرباز نیز به طور مستقیم راهی جدول ۳۲ نفره شود.

در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا، محمد رهبری دیدار برابر نماینده چین را واگذار کرد اما در مصاف برابر حریفانی از نیوزلند، چین تایپه، تایلند، هنگ کنگ و قزاقستان به برتری دست یافت و به جدول ۳۲ نفره صعود کرد.

صعود محمد فتوحی نیز به واسطه پیروزی برابر نمایندگان استرالیا، مالزی، قزاقستان، کویت و هند به دست آمد. وی در مرحله مقدماتی مقابل حریفی از کره جنوبی متحمل شکست شد.

دیدارهای جدول ۳۲ نفره مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا در اسلحه سابر امروز برگزار می‌شود. در این مرحله مجتبی عابدینی به مصاف نماینده قزاقستان می رود. پاکدامن باحریفی از کویت دیدار می کند. رهبری به مصاف شمشیرباز ازبکستانی می رود و فتوحی هم با حریفی از ژاپن دیدار خواهد کرد.

مسابقات شمیربازی قهرمانی آسیا از جمله رویدادهای تاثیرگذار در امتیاز المپیکی ورزشکاران است.

کد N2188161