آفتاب

در گفتگو با مهر مطرح شد؛

ویلموتس تیم پخته‌ای را از کی‌روش گرفت/ کار مجیدی سخت است

ویلموتس تیم پخته‌ای را از کی‌روش گرفت/ کار مجیدی سخت است

کارشناس فوتبال ایران گفت: برخلاف آنچه گفته می شود تیم ملی در دوران کارلوس کی‌روش تدافعی بازی نمی کرد و عملکردش قابل قبول بود.

ایمان عالمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در خصوص عملکرد تیم ملی ایران در دو دیدار تدارکاتی در برابر سوریه و کره جنوبی اظهار داشت: تیم ملی کشورمان شرایط خوبی داشت، ویلموتس یک تیم آماده و پخته ای را از کی روش تحویل گرفت و توانست یک بازی خوب را برابر کره جنوبی و سوریه به نمایش بگذارد.

کارشناس فوتبال ایران تاکید کرد: کارلوس کی روش ۸ سال با این تیم کار کرده بود؛ در تورنمنت های بزرگی شرکت داشت و تقریباً اسکلت تیم حفظ شده بود. این تیم به طور کامل در اختیار ویلموتس قرار گرفت. حتی نوع ارنج و شیوه بازی همان شرایط کی روش را داشت البته با یک تفاوتو آن هم نوع بازی هجومی تیم ملی ایران در برابر سوریه و کره جنوبی بود که این بخش از بازی مختص تفکر ویلموتس است

عالمی با انتقاد از کسانی که می گویند کارلوس کی روش دفاعی بازی می کند، گفت: تیم کی روش تدافعی نبود بلکه منطقی بازی می کرد. او بسته به شرایط حریف ارنج تیمش را به زمین می فرستاد، گاهی نیاز بود تدافعی بازی کنند و زمانی دیگر هجومی اما در مجموع همیشه یک بازی منطقی را ارائه می کردند.

وی تصریح کرد: با آمدن ویلموتس و با اعتماد به نفسی که در تیم وجود دارد میراث خوبی از کی روش به این مربی بلژیکی رسید. البته نمی توان او را در دو بازی ارزیابی کرد. باید منتظر ماند و دید که در آینده و با شناختی که ویلموتس از فوتبال ایران پیدا می کند چه تغییراتی رخ خواهد داد.

کارشناس فوتبال ایران در خصوص بحث جوانگرایی در تیم ملی ایران گفت: کار بزرگی که کی روش در فوتبال ایران انجام داد جابجایی نسل بود. او آرام آرام بازیکنان پابه سن را کنار و جوانان را وارد میدان کرد. حالا این تغییر نسل می تواند یک فوتبال خوب را از ایران به نمایش بگذارد البته به بازیکنان باتجربه همیشه نیاز است که در کنار بازیکنان جوان مثمرثمر باشند.

عالمی در خصوص حضور فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال امید ایران گفت: سال هاست نتوانسته ایم در المپیک حضور داشته باشیم. چندین مربی جابجا شدند ولی همچنان آرزوی حضور در المپیک را داریم. دلیل اینکه چرا مجیدی تیم امید را قبول کرد نمی دانم اما او کار سختی در پیش خواهد داشت. ضمن اینکه می توانست یک سال دیگر در استقلال بماند، تجربه کسب کند و بعد خواهان حضور در تیم امید ایران باشد.

وی گفت: مجیدی در دوران بازیگری بسیار مفید و محبوب بوده است و همچنان هواداران او را دوست دارند اما کار در تیم امید با شرایطی که دارد سخت است. آرزو می کنم فرهاد در سمت جدیدش موفقیت بیش از اندازه ای داشته باشد اما قبول سرمربیگری تیم امید برای او ریسک بزرگی بود.

کارشناس فوتبال ایران در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم مجیدی بتواند با یک برنامه ریزی خوب و حساب شده بعد از گذشت سال ها تیم امید ایران را راهی المپیک کند.

کد N2188107

اخبار مرتبط

تازه های خبری