کولاکوویچ:اختلاف سطح بازیکنان؟ شما دنبال نتیجه نیستید؟

توپ و تور,تیم ملی والیبال,کولاکوویچ

سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان گفت: اگر شما می خواهید از بازیکنان استفاده کنیم باید به آنها بگویید که برد برای شما مهم نباشد و فقط به کسب تجربه فکر کنید.

به گزارش ایلنا، نشست خبری هفته سوم رقابت های لیگ ملت های 2019 که به میزبانی ارومیه برگزار می شود با حضور سرمربیان تیم های ایران، روسیه، کانادا و لهستان از ساعت 20:30 امشب برگزار شد.

ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران در این نشست خبری گفت: باعث افتخار من است که در کنار مربیان بزرگ و مهمی حضور دارم. خیلی خوشحالم که با تیمم به شهر ارومیه آمده ام چون تاریخ والیبال اینجاست. تعداد زیادی از بازیکنان ما در این شهر به دنیا آمده اند و خوشحال هستند که در شهر خود مسابقه خواهند داد. ما هم انتظار بازی های سختی داریم، چون این تیم ها در جمع 6 تیم بالای جدول حضور دارند.

وی درباره پیش بینی جایگاه تیم ملی ایران در پایان هفته پنجم، افزود: ما برای هر بازی می جنگیم؛ البته تمام تیم ها این کار را می کنند. تمام تلاش خود را می کنیم که به فینال مسابقات راه پیدا کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران درخصوص اینکه چه زمانی از تمام پتانسیل ایران استفاده خواهد کرد، گفت: چرا باید این کار را بکنم؟ ما 5 بازی را برده ایم و یک بازی را باختیم. ضمن اینکه می خواهیم برای برد بجنگیم. ما مثل هینن نیستیم که به فینال فکر نکنیم و لیگ ملت ها هم برای ما مهم است. همه بازیکنان ما در یک سطح نیستند؛ به عنوان مربی صربستان که افتخارات زیادی کسب کرده ام توقع دارم که با ایران هم این اتفاق برایم رخ دهد.

وی افزود: اگر با امتیازهای نزدیک بازی کنیم، چگونه می توان ریسک کرد و ترکیب را تغییر داد؟ برخی از بازیکنان را اصلاً نمی توان تغییر داد. این سبک مربیگری من است و این مربی است که تصمیم گیرنده است. اگر کسی می تواند تیم را از من تحویل بگیرد، چون به نظرم این سرمربی است که انتخاب می کند چه بازیکنی در ترکیب باشد. انتظار دارم همه در ایران از این تیم حمایت کنند، چون تاکنون تنها یک باخت داشته ایم. من ایران را دوست دارم، اما شما باید بیشتر کشورتان را دوست دارید.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران درمورد اینکه گفته می شود علت اختلاف سطح بین بازیکنان کم بازی کردن جوان تر ها است، تصریح کرد: اگر شما می خواهید از آنها استفاده کنیم باید به آنها بگویید که برد برای شما مهم نباشد و فقط به کسب تجربه فکر کنید. سال قبل در ترکیب اصلی خود از شریفی استفاده کردیم، اما امسال در سطح مدنظر ما نیست. ما هیچ بازی دوستانه ای نداشتیم. برخی بازیکنان اساسی هستند و برخی دیگر مانند فیاضی و شفیعی و ... برای حضور در ترکیب اصلی می جنگند. من نمی توانم تشخیص بدهم که دنبال برد هستید یا کسب تجربه. من روی تمام بازیکنان حساب می کنم و برای تمام آنها احترام قائل هستم. در بازی با ژاپن مجرد جایگزین موسوی شد و این وظیفه ما است که تصمیم بگیریم چه بازیکنی در ترکیب باشد.

کولاکویچ درمورد اینکه دغدغه همه اهالی والیبال المپیک است، خاطرنشان کرد: ما برای حضور در المپیک می جنگیم، اما هیچ چیز را نمی توان با قطعیت گفت. به نظر من ایران بازی های بین المللی سختی با کشورهای دیگر نداشت و می خواهیم کیفیت تیم خود را بالا ببریم تا برای انتخابی المپیک آماده شویم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران درمورد تاثیر حضور لژیونرها در ترکیب تیم ایران، اظهار داشت: دیر تمام شدن لیگ های اروپایی و حضور بازیکنان ایرانی در آن مسابقات قطعاً مهم است. برخی از بازیکنان ایران به تازگی از تیم های باشگاهی خود آمده اند و دوست دارند برای تیم ملی خود بازی کنند.

وی درمورد حضور دو بازیکن تیم ملی جوانان در ترکیب تیم بزرگسالان و اینکه آیا شریفی و حضرت پور را برای مسابقات قهرمانی جوانان جهان در اختیار تیم جوانان قرار خواهد داد یا خیر، گفت: باید در این خصوص هماهنگی شود واولویت اول تیم ملی بزرگسالان است. دوست داریم آنها در تیم جوانان هم بازی کنند، اما برای ما اهمیت بالایی دارند. تقویم جوانان و بزرگسالان خیلی بهم نزدیک است. سعی می کنیم به بهترین نحو تصمیم بگیریم تا همه راضی باشند.

کد N2187975