مراسم وداع با پیکر محمد رضا حافظی برگزار شد

محمدرضا حافظی, وزارت آموزش و پرورش, مراسم تشییع

مراسم وداع با پیکر رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز مراسم وداع با پیکر محمدرضا حافظی و اقامه نماز بر پیکر پاک آن مرحوم به امامت آیت‌الله امامی کاشانی در مدرسه عالی شهید مطهری (سپهسالار) واقع در میدان بهارستان برگزار شد.

علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، سید جواد حسینی مهر سرپرست آموزش و پرورش، مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، مهرالله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس، علیرضا کاظمی معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش، علیرضا کمریی معاون آموزش متوسطه شهر تهران، علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران، ناصر قفلی نائب رئیس انجمن خیرین مدرسه ساز، علی اصغر فانی، فرشیدی وزرای اسبق آموزش و مرورش، محسن افشانی شهردار سابق تهران و اعضایی از جامعه خیرین مدرسه ساز و جمعی دیگر از مسئولان در این مدرسه حضور دارند.

در این مراسم درباره وی بیان شد: این بزرگ مرد عرصه مدرسه سازی با دلیری خاص پا به عرصه مدرسه سازی گذاشت. او که همواره ایران را مترقی می خواست. امید است که در سایه اطفال الهی مسرور باشد.

سید جواد حسینی در این مراسم با بیان تسلیت درگذشت حافظی به جامعه تعلیم و تربیت، خیرین، دانش آموزان گفت: فرهنگیان افتخار می کنند به کسانی که دست و دلشان امر و تعلیم و تربیت بود همچون مرحوم حافظی.

وی ادامه داد: سه روز پیش در پاسداشت این بزرگ مرد در زمان حیلتش گفتم او فقط در کنار تعلیم و تربیت نبود بلکه در قلب تعلیم و تربیت بود. کسی که دست و کارش در شوقستانی بود.

سرپرست آموزش و پرورش ادامه داد: امروز این مرد بزرگ را از دست دادیم اما دکتر حافظی اندیشه و توان و ایمانش در نظام تعلیم و تربیت جاری خواهد بود. این مرحوم علت اینکه اینهمه مدرسه ساخته را این عنوان کرد که در مدرسه ای درس خوانده بود که خیرساز بود و او را به اعتقاد و اعتیاد مدرسه سازی واداشت.

وی برای به خاک سپرده شدن در مقبره خانوادگی ۳۸۹ در بهشت زهرا بدرقه شد.

کد N2187828