آفتاب

در دیدار با همتای ژاپنی مطرح شد؛

ظریف: روزانه با تبلیغات و نفرت پراکنی های آمریکایی ها مواجه هستیم

ظریف: روزانه با تبلیغات و نفرت پراکنی های آمریکایی ها مواجه هستیم

وزیر امور خارجه با اشاره به جنگ و تروریسم اقتصادی دولت آمریکا ضد ملت ایران گفت: جنگ اقتصادی را با ملت ما آغاز کرده اند و روزانه هم با تبلیغات و نفرت پراکنی های آمریکایی ها مواجه هستیم.

«محمد جواد ظریف» امروز چهارشنبه ضمن خوشامدگویی به همتای ژاپنی و هیات همراه، با اشاره به روابط دیرینه دو کشور و ۹۰ سال روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن، این کشور را دوست و شریک خوب ایران در حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خواند و از سفر مقامات عالی رتبه ژاپن به ایران استقبال کرد.
ظریف با اشاره به جنگ و تروریسم اقتصادی دولت آمریکا ضد ملت ایران افزود: جنگ اقتصادی را با ملت ما آغاز کرده اند و روزانه هم با تبلیغات و نفرت پراکنی های آمریکایی ها مواجه هستیم.
وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: در این شرایط سخت برای رفاه و آسایش مردم خود راه هایی را خواهیم یافت که از جمله آن تجدید نظر در بودجه و سیاست های مالی بدون اتکاء به نفت است.
کونو تارو نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و پذیرش هیات عالی ژاپن توسط مقامات عالی کشور خاطر نشان کرد: سفر شینزو آبه به ایران به عنوان یک کشور دوست، تاریخی است.ایران کشوری مهم در منطقه است و ما معتقدیم در این منطقه مهم هر چه تنش کمتر باشد به نفع همگان است؛ در غیر این صورت همه ضرر می کنیم.
این دیپلمات ژاپنی خاطرنشان کرد: ژاپن آماده است هر کاری که به کاهش تنش منجر شود، انجام دهد.
وزیران امور خارجه ایران و ژاپن در ادامه دور دوم گفت وگوهای خود را برگزار کردند و پس از آن محمد جواد ظریف برای استقبال از آبه شینزو نخست وزیر ژاپن راهی فرودگاه مهرآباد شد.

اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه
کد N2187419

اخبار مرتبط

تازه های خبری