مجازات یک کشیش ارتدوکس از سوی کلیسابه خاطر رفتار بی شرمانه همسرش

رفتار خارج از عرف, کشیش, همسر کشیش, تبعید کشیش, ملکه زیبایی , ملکه زیبایی جذابیّت , کلیسای اسقف اعظم, لباس شنا

محل خدمت یک کشیش ارتودکس در منطقه اورال روسیه تغییر کرد؛ این جا به جایی مجازات او به شمار می رود، زیرا همسر این کشیش در طول روزه بزرگ دین مسیحیت، در مسابقه محلی ملکه زیبایی شرکت کرده است.

به گزارش آفتاب، خانم «اوکسانا زوتووا» که مدیریت یک سالن زیبایی در شهر «مگنیتو گورسک» روسیه را بر عهده دارد، جایزه ی ملکه زیبایی جذابیّت را در این مسابقه برنده شد. اما این جایزه، جنجال زیادی به پا کرد. یک اکانت ناشناس در فضای مجازی روسیه افشا کرد که ملکه جذابیّت کسی نیست جز همسر کشیش «سرگئی زوتوو».
به محض رسیدن خبر به اسقف اعظم، کشیش سرگئی از کلیسای اعظم شهر مگنیتوگورسک به یک روستای دور افتاده تبعید شد.
در حال حاضر کشیش سرگئی زوتوو در روستای «فِرشامپینواز» در حال خدمت است، روستایی که ۶۵ کیلومتر با شهر مگنیتوگورسگ فاصله دارد و چهار هزار تن در آن زندگی می کنند.
اسقف بزرگ «فئودور ساپریکین» رئیس دادگاه کلیسای اعظم می گوید: اشتباه بزرگی است که همسر شخص کشیش در مسابقه ملکه زیبایی به اجرای نمایش بپردازد.
او افزود: اعتبار کشیش سرگئی بازنمی گردد، مگر این که همسرش ابراز پشیمانی کند. ساپریکین می پرسد: او چه نوع کشیشی است که حتی نمی تواند خانواده اش را مدیریت کند؟!
کشیش سرگئی که به روستای دورافتاده تبعید شده باید در هر سفر کاری اش از روی پل فِرشامپینواز عبور کند.
اکانت ناشناس در افشاگری دیگری گفت، این نخستین رفتارهایی از این دست از سوی همسر کشیش نیست.
پدر «لیو باکلیتسکی» از کلیسای اسقف اعظم مگنیتو گورسک تأکید کرد: خانم زوتووا پیش از این هم پس از گذراندن یک مرخصی تابستانی عکس هایی از خود با لباس شنا منتشر کرده بود که پس از توبیخ مجبور به حذف آنها شد.
باکلیتسکی می گوید، از این قبیل رفتارها یک بار هم نامقبول است و مجازات کشیش سرگئی موقّت است تا وقتی که به راه درست بازگردد.
کشیش سرگئی زوتوو اعتراف کرد که مرتکب اشتباه شده و تبعید او به یک روستای دورافتاده را مجازاتی به شدّت مهربانانه توصیف کرد.
کشیش سرگئی از این که کاربران کامنت های زشتی را علیه همسرش نوشته اند ابراز ناراحتی کرد و از کسانی که ماجرای همسرش را در فضای مجازی منتشر کردند به شدت انتقاد کرد.
ماجرای شرکت همسر کشیش در مسابقات زیبایی در سراسر روسیه، رسانه ها و فضای مجازی این کشور منتشر شده و برخی کاربران کشیش و همسرش را مورد انتقاد قرار داده و برخی مجازات کلیسا را به استهزا گرفته و از این زوج حمایت کرده اند.
اما یکی از پرلایک ترین کامنت ها در این زمینه این بود: چرا نباید از زندگی شان لذّت ببرند؟!
یکی دیگر از کاربران هم پرسید: آیا کتاب مقدس می گوید یک کشیش نباید همسر زیبایی داشته باشد؟!

منبع، رکنا
کد N2187130