لایحه ترویج ساختمان های سبز در دستور کار دولت

محیط زیست, دومین نشست شورای راهبردی محیط زیست , محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری ,

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار از تدوین لایحه ترویج ساختمان های سبز با استفاده از بسته های تشویقی و حمایتی و تصویب آن توسط شورای اسلامی شهر تهران در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش آفتاب، دومین نشست شورای راهبردی محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در راستای گرامیداشت هفته محیط زیست با شعار «با هم برای مقابله با آلودگی هوا» با حضور اساتید و متخصصان این حوزه توسط اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار در دفتر مرکزی شهرداری برگزار شد و ساختمان های سبز و رویکرد شهرداری تهران در این زمینه مورد بررسی قرار گرفت.

صدرالدین علی پور مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار با تاکید بر اینکه هدف اصلی از برگزاری این نشست نزدیک کردن نظرات، تجربیات و راهبردهای کارشناسی به حوزه اجراست، گفت: در مدیریت شهری باید به تدریج فرایندها و رویه ها تغییر کرده و حرفه ای تر، تخصصی تر و علمی تر به مسائل و موضوعات محیط زیستی شهر تهران پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه در هر جلسه یک موضوع محیط زیستی خاص توسط مدیران اجرایی و متخصصین مرتبط مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد افزود: تلاش بر آن است تا نشست های شورای راهبردی محیط زیست و توسعه پایدار به صورت مستمر با حضور مدیران شهری برگزار شود تا در نهایت فعالیت ها و اقدامات محیط زیستی که در سطح مناطق 22گانه صورت می گیرد توسط شهروندان قابل مشاهده باشد.

علیپور در پایان خاطرنشان ساخت: شهر تهران باید به عنوان پایتخت کشور به سمت ترویج و توسعه احداث ساختمان های سبز حرکت کند تا بقیه شهرها هم در این زمینه فعال شوند که در این خصوص به دنبال تدوین لایحه ترویج ساختمان های سبز با استفاده از بسته های تشویقی و حمایتی و تصویب آن توسط شورای اسلامی شهر تهران هستیم.

منبع، فارس
کد N2186535