دمای هوا در سراسر ایران بالا می رود

هواشناسی,پیش بینی هواشناسی,سازمان هواشناسی,هواشناسی تهران,هواشناسی شهرهای کشور,هواشناسی سه روز آینده,هواشناسی کشور تا پایان هفته,افزایش دمای هوا

کارشناس هواشناسی اعلام کرد طبق نقشه‌های هواشناسی دمای هوا در سراسر کشور افزایش خواهد یافت.

امیر سرکرده گفت: در ۴ روز آینده در اکثر نقاط کشور جو آرامی را پیش رو خواهیم داشت این در حالی است که افزایش و استقرار هوای گرم را نیز در چند روز آینده پیش بینی می‌کنیم، دیروز بین ۳۱ مرکز استان اهواز با ۴۹ درجه بیشترین دما را به خود اختصاص داد و بین ۳۱ مرکز استان جایی را نداشتیم که دمایش به زیر ۳۰ درجه برسد.
وی افزود: همچنین با بارش پراکنده نیز مواجه خواهیم بود؛ بارش‌هایی که بعد از ظهر با شکل گیری ابرهای همرفتی در استان‌هایی مثل آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد و ارتفاعات البرز مرکزی شروع می‌شوند.
سرکرده گفت: امروز باید منتظر رگبارهای بهاری خفیف پراکنده و محلی باشیم، در همین حال در نواحی جنوب شرق کشور بیشتر شمال منطقه سیستان و بلوچستان زابل زهک و هیرمند وزش باد شدت می‌گیرد و طوفان گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را خواهیم داشت.
وی افزود: امروز و فردا در سایر نقاط کشور جو آرامی خواهیم داشت؛ فردا بارش‌های خفیف و پراکنده‌ای در شمال شرق کشور، ارتفاعات خراسان شمالی و رضوی و ارتفاعات البرز خواهیم داشت، همچنین در دو استان چهارمحال بختیاری و کهکیلویه و بویر احمد در ارتفاعات زاگرس مرکزی باید منتظر رگبارهای بهاری باشیم.
سرکرده گفت: بعداز ظهر جمعه در شمال غرب کشور بارش‌های خفیف و پراکنده‌ای در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان خواهیم داشت. آسمان تهران هم امروز صاف و دمای هوا ۳۵ درجه خواهد بود.

صدا و سیما
کد N2183290