زلزله حوالی قصرشیرین را لرزاند | اعزام گروه های ارزیاب هلال احمر به قصرشیرین

زلزله,زلزله امروز قصرشیرین,زلزله در قصر شیرین,زلزله امروز

زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۹ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در عمق ۱۱ کیلومتری زمین صبح امروز - چهارشنبه - حوالی قصرشیرین در استان کرمانشاه را لرزاند.

آفتاب: به گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله ساعت ۸ و ۶ دقیقه و ۱۶ ثانیه امروز به وقوع پیوست.
براساس این گزارش، این زلزله با موقعیت طول جغرافیایی ۴۵.۶۶ و عرض جغرافیایی ۳۴.۴۶ در عمق یازده کیلومتری زمین ثبت شده است.
این زمین لرزه در ۹ کیلومتری قصرشیرین، ۱۸ کیلومتری سرپل ذهاب و ۴۲ کیلومتری گیلانغرب به وقوع پیوسته است.
پیش از این نیز زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۴ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در ساعت ۸ و ۳ دقیقه و ۶ ثانیه امروز حوالی قصرشیرین در استان کرمانشاه را لرزانده بود.
تاکنون گزارشی از خسارت احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام سه گروه ارزیاب اعزام سریع هلال احمر به منطقه زلزله زده قصرشیرین در استان کرمانشاه خبر داد.
«مرتضی سلیمی» افزود: با کسب خبر وقوع زمین لرزه ۴.۹ ریشتری در این منطقه، ستاد بحران در مرکز کنترل و هدایت سازمان امداد و نجات تشکیل و با برقراری ارتباط تلفنی با جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه دستور اعزام گروه‌های ارزیاب از شعبه هلال احمر شهرستان قصرشیرین به منطقه زلزله زده صادر شد.
وی اضافه کرد: هم اکنون گروه‌های ارزیاب اعزامی هلال احمر در منطقه زلزله زده حضور دارند و مشغول انجام ارزیابی‌های اولیه وقوع این زمین لرزه هستند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر یادآور شد: هنوز گزارشی از میزان خسارات و تلفات احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است و با کسب اخبار تکمیلی از منطقه زلزله زده خسارات و تلفات جانی احتمالی آن متعاقباً اعلام می شود.
ایرنا
کد N2182857