پمپئو: ما برای مذاکره آماده هستیم | ایران هنوز با ما تماس نگرفته است

روابط ایران و آمریکا,مذاکره ایران و آمریکا,پیشنهاد مذاکره به ایران,تماس تلفنی,تماس مستقیم ایران و آمریکا,پمپئو,مصاحبه پمپئو با رادیو وتلویزیون سوییس

وزیر امور خارجه آمریکا در گفت وگو با رادیو و تلویزیون سوییس گفت که ایرانی ها هنوز با ما تماسی نگرفته اند.

آفتاب: مایک پمپئو در گفت وگوی اختصاصی با رادیو وتلویزیون سوییس در پاسخ به این سوال که آیا شما به برن شماره تلفنی داده اید که ایرانی ها مستقیما بتوانند با دونالد ترامپ تماس بگیرند، گفت: ایرانی ها اگر بخواهند؛ بخوبی می دانند که چگونه با ما مستقیما تماس بگیرند. ما برای مذاکره آماده هستیم.
وزیر خارجه آمریکا همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دیدار مستقیم بین رئیس جمهور امریکا با مقامات ارشد ایران امکانپذیر است، تصریح کرد: ماههاست که رئیس جمهور آمریکا می گوید برای مذاکرات مستقیم با آنها آمادگی دارد.
پمپئو دراین حال تاکید کرد: من می خواهم یادآوری کنم که ما انتظارات ساده ای داریم. اینکه ایران برنامه اتمی خود را متوقف سازد؛ چرا که سلاح اتمی یک خطری است برای همه کشورها حتی سوییس.

مواظب چین باشید
وزیر امور خارجه آمریکا بااشاره به خطرات چین برای سوئیسی ها گفت : باید در بخش فناوری با چشمان باز مراقب چینی ها بود.
مایک پمپئو است؛ افزود: وقتی چین به شما تکنولوژی اطلاعاتی پیشنهاد می کند ، باید شما آگاه باشید که گردانندگان اصلی از سوی حزب کمونیست چین تحت کنترل قرار دارند.
وی با هشدار به اینکه باید به عمق این روابط نگاه کرد، گفت : در غیر این صورت این خطر ایجاد خواهد شد که یک روز چین عناصرساختاری اقتصاد را در اختیار خواهد گرفت که دیگر ارزش های غربی را منعکس نخواهد کرد.
پمپئو گفت: چین با فروش کالاهای خود تنها بدنبال قدرت اقتصادی و سیاسی است که می خواهد در اینده با این قدرت اقتصادی از نفوذ سیاسی برخوردار شود.

خبرگزاری صدا و سیما
کد N2182659