آفتاب

سازمان هواشناسی هشدار داد؛

افزایش دمای هوای کشورتا آخر هفته/تا هفته بعد عینک آفتابی بزنید

افزایش دمای هوای کشورتا آخر هفته/تا هفته بعد عینک آفتابی بزنید

سازمان هواشناسی هشدار داد: از امروز تا پایان هفته شاهد افزایش نسبی دما در اکثر مناطق کشور خواهیم بود و با توجه به افزایش تابش امواج ماورای بنفش، استفاده از عینک‌های آفتابی توصیه می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: از امروز تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود و افزایش نسبی دما در اکثر مناطق کشور پیش بینی می‌شود که این افزایش دما در نیمه شمالی به حدود ۴ تا ۶ درجه خواهد رسید.

احد وظیفه افزود: طی این مدت در ساعات بعدازظهر بارش‌های پراکنده‌ای در مناطق مختلف کشور رخ می‌دهد. امروز یکشنبه در شمال فارس، جنوب و غرب اصفهان، غرب کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب شرق لرستان در ساعات بعدازظهر رگبار و رعدوبرق، گاهی وزش باد شدید خواهیم داشت و برای جنوب غرب یزد و بخش‌هایی از کرمان رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین امروز در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و آذربایجان غربی بارش پراکنده باران و ورزش باد دور از انتظار نیست.

وظیفه تصریح کرد: فردا دوشنبه در ارتفاعات کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، شمال فارس، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

از امروز تا پایان هفته در برخی مناطق شرق و جنوب شرق به ویژه در زابل وزش باد شدید همراه با گردوخاک خواهیم داشت.

هوای تهران از امروز تا پنجشنبه صاف تا کمی ابری پیش بینی شده و بیشترین دمای هوای تهران در روز پنجشنبه به ۳۶ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

بیشترین دمای امروز اهواز ۴۵ درجه سانتیگراد ثبت شده که تا آخر هفته به ۴۷ درجه نیز خواهد رسید.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در پایان هشدار داد: از روز دوشنبه تا ابتدای هفته آینده افزایش پایداری جو و افزایش نسبی دما در غالب نقاط کشور پیش بینی می‌شود و در استان‌های واقع در جنوب غرب، غرب، سواحل شمال کشور و دامنه‌های جنوبی البرز شامل تهران، دمای بیشینه بین ۲ تا ۳ درجه سلسیوس بالاتر از میانگین بلند مدت پیش بینی می‌شود بر این اساس به هموطنان عزیز توصیه می‌شود که تا حد امکان افراد با بیماری‌های قلبی و سالمندان در ساعات اوج دمای روزانه در بعد از ظهرها در فضای باز کمتر تردد کنند و با توجه به افزایش تابش امواج ماورای بنفش، استفاده از عینک‌های آفتابی توصیه می‌شود.

کد N2182123

اخبار مرتبط

تازه های خبری