آفتاب
در آستانه روز قدس مطرح شد؛

تأکید وزیر کشور بر تأمین امنیت راهپیمائی روز قدس در سراسر کشور

تأکید وزیر کشور بر تأمین امنیت راهپیمائی روز قدس در سراسر کشور

وزیر کشور با تأکید بر تأمین امنیت راهپیمایی روز قدس در سراسر کشور، گفت: با حضور ملت ایران و انجام وظیفه همه عوامل مسئول، راهپیمایی روز قدس با نظم و امنیت مثال زدنی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در گفتگو با خبرنگاران، با تأکید بر تأمین امنیت راهپیمایی روز قدس در سراسر کشور، ابعاد مختلف حضور مردم در این راهپیمایی را تشریح کرد.

وی با اشاره به ماهیت انسانی روز قدس، دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم را برخواسته از فطرت پاک بشر و ودیعه‌ای خداوندی در انسان برشمرد و با یادآوری بیش از چندین دهه ظلم آشکار اعمال شده به میلیون‌ها انسان بی دفاع، حضور در راهپیمایی روز قدس را پاسخ به ندای وجدان بیدار انسانیت دانست و گفت: از این منظر، برگزاری راهپیمایی روز قدس در جوامع و کشورهای مختلف، فارغ از نوع تعلق دینی و مذهبی، نشانه‌ای از استمرار انسانیت و بیداری فطرت انسانی است.

وزیر کشور بُعد دیگر برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس را تجلی همبستگی امت اسلامی و نماد عمل به وظیفه شرعی اهتمام به امور مسلمین دانست و تاکید کرد: انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) در احیای این اصل مهم اسلامی و دستور جاویدان پیامبر گرامی اسلام مبنی بر ضرورت اهتمام به امور مسلمین به عنوان شرط مسلمانی، موجب مباهات مردم مسلمان ایران و انشاالله مایه استمرار عنایت و توجه پیامبر خاتم و اهل بیت علیهم السلام به کشور عزیز ما ایران است.

رحمانی فضلی دفاع از منافع و امنیت ملی ایران را سومین بُعد و نتیجه حضور مردم در راهپیمایی روز قدس برشمرد و گفت: در شرایطی که رژیم صهیونیستی با حمایت بی پرده و آشکار جریان قدرت ضد انسانی در آمریکا در حال اجرای توطئه بر علیه کشورهای منطقه و از جمله ایران یکپارچه و مقتدر است، حضور مردم ایران از ادیان و مذاهب مختلف و سلایق متنوع سیاسی در راهپیمایی روز قدس، دفاعی قاطع از تمامیت ارضی و همبستگی ملی است که نتیجه قطعی آن تقویت امنیت ملی و تحقق منافع ملی خواهد بود.

وزیر کشور در پایان با تأکید بر تأمین امنیت راهپیمایی روز قدس در سراسر کشور، خاطر نشان کرد: با حضور افتخارآمیز ملت ایران و انجام وظیفه همه عوامل مسئول، راهپیمایی روز قدس، با نظم و امنیت مثال‌زدنی برگزار می‌شود.

کد N2179849

وبگردی