آفتاب

تایید پیشنهاد نظام‌نامه کارگروه احیای زاینده‌رود

تایید پیشنهاد نظام‌نامه کارگروه احیای زاینده‌رود

ساختار پیشنهادی نظام‌نامه کارگروه‌های احیای زاینده‌رود و ساماندهی کمی و کیفی کارون بزرگ به تایید شورای عالی آب رسید. اصل ...

ساختار پیشنهادی نظام‌نامه کارگروه‌های احیای زاینده‌رود و ساماندهی کمی و کیفی کارون بزرگ به تایید شورای عالی آب رسید. اصل این پیشنهاد به تایید رسیده و براساس آن مقرر شده تا در کارگروه تخصصی این شورا شرح وظایف و ترکیب اعضای این کارگروه‌ها مورد بررسی قرار گرفته و تعدادی از کارشناسان و صاحب‌نظران دانشگاهی نیز به اعضای این کارگروه‌ها اضافه شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، اسحاق جهانگیری در جلسه شورای عالی آب با اشاره به تدوین پیشنهاد نظام‌نامه کارگروه‌های احیای زاینده‌رود، ساماندهی کمی و کیفی کارون بزرگ را سازنده ارزیابی کرد و گفت: لازم است درخصوص وظایف و ترکیب اعضای این کارگروه‌ها در کمیسیون تخصصی شورای عالی آب بازنگری و اصلاحاتی انجام شود تا پس از تصویب نهایی ابلاغ شود.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: برنامه‌ریزی برای مدیریت منابع آب کشور نیازمند پیش‌بینی‌های دقیق و جامع سازمان هواشناسی است و لازم است اطلاعات کافی درخصوص احتمال ورود به دوره ترسالی یا استمرار خشکسالی در اختیار داشته باشیم. جهانگیری همچنین با اشاره به گزارش رئیس سازمان هواشناسی کشور درخصوص میزان بارش‌های امسال در جلسه تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای مدیریت منابع آب کشور نیازمند پیش‌بینی‌های دقیق و جامع است و لازم است اطلاعات کافی درخصوص احتمال ورود به دوره ترسالی یا استمرار خشکسالی در اختیار داشته باشیم که این موضوع نیازمند جمع‌بندی نظرات و دیدگاه‌های کارشناسی و علمی است.

جهانگیری با اشاره به مصوبه پیشین شورا مبنی بر اینکه رودخانه کارون باید تا پایان برنامه ششم توسعه به لحاظ کیفی ساماندهی شود، گفت: براساس این مصوبه قرار بود واحدهای صنعتی که موجب آلایندگی این رودخانه بودند روند کاری خود را اصلاح کنند. جهانگیری با اشاره به اینکه هر چقدر دیرتر وضعیت رودخانه کارون را ساماندهی کنیم شرایط سخت‌تر می‌شود، اظهار کرد: وضعیت این رودخانه به گونه‌ای است که گاهی آب آن برای مردم اهواز نیز قابل استفاده نیست و این یعنی استفاده از این آب برای مردم شهرهای اطراف غیرممکن خواهد بود.

در این جلسه که وزرای نیرو، جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز حضور داشتند، نماینده وزارت نیرو گزارشی از ساختار پیشنهادی و نظام‌نامه کارگروه‌های احیای زاینده‌رود و ساماندهی کمی و کیفی کارون بزرگ ارائه کرد و به تشریح چشم‌انداز، اهداف، اصول، ساختار و شرح وظایف این نظام‌نامه پرداخت.

کد N2178945

اخبار مرتبط

تازه های خبری