آفتاب
جمال عرف:

باید در فرآیندهای قانونی نظارت کافی صورت گیرد

باید در فرآیندهای قانونی نظارت کافی صورت گیرد

معاون سیاسی وزارت کشور گفت: بر اساس مصوبات لازم الاجرای کمیسیون کارگری شورای امنیت کشور باید در فرآیندهای قانونی نظارت کافی صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، در دومین جلسه کمیسیون کارگری شورای امنیت کشور که به میزبانی وزارت کشور برگزار شد، به مهم‌ترین مسائل و مشکلات محیط‌های کارگری و راهکارهای حل آن‌ها به ویژه در دو استان قم و مرکزی پرداخته شد.

در جریان این جلسه، جمال عرف معاون سیاسی وزارت کشور، ضمن اشاره به رویکرد کلان این کمیسیون مبتنی بر پیش بینی و پیشگیری، بر ضرورت نظارت جدی بر روند و نتیجه ارائه تسهیلات یا حمایت‌های ویژه از بنگاه‌های اقتصادی تأکید شد.

وی در این باره اعلام کرد: بر اساس مصوبات لازم الاجرای کمیسیون کارگری شورای امنیت کشور و در فرایندی قانونی با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی و اجرایی عضو کمیسیون، تسهیلات یا بخشودگی‌های مالیاتی و یا حمایت‌هایی از قبیل تقسیط بدهی‌ها یا تعهدات مرتبط با تأمین اجتماعی برای بنگاه‌های اقتصادی دارای مشکل برقرار می‌شود که لازم است نظارت کافی در خصوص فرایند و نتیجه این اقدامات صورت پذیرد تا به رفع موانع تولید و حل مشکلات این بنگاه‌ها منجر شود.

در این جلسه، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان دستگاه‌ها و ارگان‌های عضو کمیسیون به ارائه گزارش درباره آخرین وضعیت محیط‌ها و مطالبات کارگری پرداختند و تصمیماتی نیز در راستای حل و فصل مسائل این حوزه به ویژه در دو استان قم و مرکزی مصوب شد.

کد N2178793

وبگردی