آفتاب

آیا «ربیعی» در قامت سخنگوی دولت به پاستور بازمی‌گردد؟

آیا «ربیعی» در قامت سخنگوی دولت به پاستور بازمی‌گردد؟

شنیده شده که علی ربیعی محتمل‌ترین گزینه روحانی برای سخنگویی دولت است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، پس از انتقادها درباره عدم پاسخگویی دولت این روزها شنیده شده که رئیس‌جمهور نه تنها پس از ماه رمضان تصمیم گرفته بعد از  ۴۰۰ روز خود را در معرض پرسش خبرنگاران قرار دهد بلکه سخنگوی دولت را هم انتخاب کرده است.

 اوایل اردیبهشت بود که واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در مواجهه با سوال خبرنگاران در حیاط پاستور درباره معرفی سخنگوی دولت گفت: درباره سخنگویی هفته قبل ۴ نفر را با مشورت کمیته‌ای که روحانی مشخص کرده بررسی کردیم و این ۴ نفر را به روحانی پیشنهاد کردیم آقای رئیس‌جمهور خواست با دو نفر از این افراد صحبت شود هر وقت قطعی شد اعلام می‌کنیم.

همان موقع گمانه‌زنی‌ها درباره گزینه‌های سخنگویی آغاز شد.

در این میان گفته می‌شد که منظور واعظی از ۴ گزینه پیشنهادی علی‌اکبر صالحی، سیدرضا صالحی امیری، محمد نهاوندیان و علی ربیعی است.

واعظی پس از بالاگرفتن انتقادها از دولت اواخر اردیبهشت اعلام کرد که سخنگوی دولت انتخاب شده است و قرار است خود رئیس‌جمهور نام وی را اعلام کند.

بر همین اساس شنیده‌ها حاکی از آن است که گزینه‌ای که حسن روحانی با سخنگویی وی موافقت کرده است، علی ربیعی است و وی قرار است در روزهای آینده به حیاط پاستور بازگردد که البته این خبر تاکنون به صورت رسمی مورد تایید قرار نگرفته است.

باید دید آیا روحانی در نشست خبری پس از ماه رمضان نام سخنگوی دولت را اعلام می‌کند یا پیش از آن همه با سخنگوی جدید دولت آشنا می‌شوند.

کد N2176183

اخبار مرتبط

تازه های خبری