علی ترابی: استعفا دادم تا حریم موسیقی بهتر رعایت شود

موسیقی,مدیرکل دفتر موسیقی,معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

علی ترابی، مدیرکل پیشین دفتر موسیقی، در جلسه تکریم خود، تاکید کرد پس از ۱۴ ماه کار، به نقطه‌ای رسیده است که فکر کرده نبودنش می‌تواند کمک به موسیقی باشد. او ابراز امیدواری کرد این امر، تلنگری باشد تا حریم موسیقی بهتر رعایت شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عصر امروز (چهارشنبه اول خرداد) با حضور معاون امور هنری و مدیران مجموعه معاونت، از خدمات علی ترابی قدردانی شد و محمد الهیاری فومنی، به عنوان مدیرکل دفتر موسیقی معرفی شد.

در این جلسه، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهدای لوح، از خدمات علی ترابی قددرانی کرد و حکم محمد اله یاری؛ مدیر کل دفتر موسیقی و مرتضی نیک نژاد؛ سرپرست دفتر آموزش و توسعه فعالیتهای فرهنگی و هنری را به آنان اعطا کرد.

سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه، با قدردانی از علی ترابی گفت: «ترابی در ۱۴ ماه فعالیت، به عنوان مدیرکل دفتر موسیقی زحمت کشید و پس از این در کنار ما خواهد بود و در حوزه دیگری که مورد علاقه ایشان است در مجموعه معاونت امور هنری از خدمات‌شان بهره می‌گیریم.»

حسینی در ادامه گفت: «محمد الهیاری فومنی هم در مدتی که در دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری حضور داشت، توانست تحولی در این اداره کل ایجاد کند؛ آموزش هنر، رکن اصلی هنر است و اگر هنر در جامعه‌ای بالنده است به خاطر چگونگی آموزش هنر است. موسیقی، در کشور، شرایط دشواری دارد و اداره امور هنری دشوار است. امیدواریم که الهیاری در این مسوولیت موفق باشد.»

علی ترابی هم در این جلسه گفت: «شیوه کار در مدت ۱۴ ماهی که در دفتر موسیقی بودم، اعتماد به اهالی هنر بود و تا حد امکان در این مسیر حرکت کردم. شوراهایی که کارایی نداشتند را با احترام به هنرمندان و استادان موسیقی، تعطیل کردیم و روند صدور مجوز تحول پیدا کرد. اما در راستای منافع موسیقی به نقطه‌ای رسیدم که ممکن است نبودنم در دفتر موسیقی، کمک به موسیقی باشد. امیدوارم این امر تلنگری باشد تا حریم موسیقی بهتر رعایت شود و هنرمندان بیشتر اعتماد کنند که مدیران کنار هنرمندان هستند و با هم برای اعتلای هنر تلاش کنند.»

ترابی افزود: «خوشحالم آقای الهیاری که در یک سال گذشته جلسات متعددی در کنار هم بودیم و تعامل و روحیه همراهی با هنرمندان دارد، برای این مسوولیت انتخاب شد و امیدوارم با حمایت‌های معاون امور هنری، گام‌های مؤثرتری بردارد.»

۵۷۵۷

کد N2175800