ایجاد ۸۴ هزار فرصت شغلی در مناطق محروم کشور

بنیاد برکت, مناطق محروم, شغل

با انعقاد تفاهم‌نامه ای، ۸۴ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و سیل‌زده‌ی کشور ایجاد و راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر همکاری مشترک بنیاد برکت و یک بانک عامل در تأمین مالی و اعطای ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به ۳۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برکت، منعقد و به امضا رسید.

با امضای این تفاهم‌نامه، ۳۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور معرفی‌شده از سوی بنیاد برکت در قالب کسب‌وکارهای خرد و خانگی و در رسته‌های شغلی مانند صنایع دستی، گلیم‌بافی، پارچه‌بافی، سوزن‌دوزی و قالی‌بافی و …برای افراد جویای کار در روستاها، مناطق محروم، کم‌تر توسعه‌یافته، مرزی و سیل‌زده به بهره‌برداری خواهد رسید.راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی موجب ایجاد ۸۴ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم برای افراد جویای کار با اولویت جوانان تحصیل‌کرده و زنان سرپرست خانوار در مناطق سیل‌زده، محروم و روستایی خواهد شد.

نقاط هدف اجرای این طرح، تمامی مناطق روستایی با اولویت مناطق محروم و مرزی سیل‌زده تعیین شده و برای هر طرح اشتغال‌زایی، ۱۰۰ میلیون ریال به شکل قرض‌الحسنه تأمین مالی می‌شود. زمان بازپرداخت تسهیلات اعطایی نیز با احتساب شش ماهه دوران تنفس، ۶۰ ماهه خواهد بود.

سعید جعفری مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: با توجه به تأکیدات و سیاست‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد برکت در سال ۹۸ اجرای ۳۰ هزار طرح اشتغال‌زایی را در ۲۵ استان و ۱۵۰ شهرستان در دست اجرا دارد که این مهم، به اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال نیازمند است. برای تأمین این میزان اعتبار، علاوه بر منابع ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، مشارکت منابع بانکی نیز مورد نیاز است.

وی ادامه داد: با انعقاد این تفاهم‌نامه، ۳۰ هزار طرح اشتغال‌زایی برکت که امکان راه‌اندازی یا تکمیل‌شان با ۱۰۰ میلیون ریال فراهم باشد، به‌طور قرض‌الحسنه تأمین مالی می‌شود.این ۳۰ هزار طرح اشتغال‌زایی، امکان ایجاد شغل برای ۸۴ هزار متقاضی را به شکل مستقیم و غیرمستقیم فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل بنیاد برکت در پایان خاطرنشان کرد: نقاط هدف این تفاهم‌نامه، مناطق محروم روستایی و سیل‌زده خواهد بود و افراد واجد شرایط از طریق شبکه‌ی تسهیل‌گران بنیاد برکت به بانک معرفی خواهند شد.

           
کد N2175758