افزایش اعتبار استفاده از خدمات آزمایشگاهی برای نخبگان

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری, آزمایشگاه, نخبگان

با حمایت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری، اعتبار دانشجویان برگزیده بنیاد ملی نخبگان برای استفاده از خدمات آزمایشگاه‌های عضو شبکه به بیش از۳۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری در راستای حمایت از برگزیدگان بنیاد ملی نخبگان، مبلغ اعتبار تخصیص یافته برای دریافت خدمات آزمایشگاهی هر دانشجوی برگزیده سال تحصیلی ۹۸-۹۷، را از ۱۵ میلیون به ۲۰ میلیون ریال افزایش داد.

یک هزار و ۵۶۴ نفر دانشجوی برگزیده بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ می‌توانند تا سقف ۲۰ میلیون ریال هزینه خدمات آزمایشگاهی مورد نیاز خود را از محل این اعتبار، دریافت کنند. برای آن دسته از مشمولان این یارانه که بیش از ۱۵ میلیون ریال اعتبار دریافت کرده اند نیز این سقف افزایش یافته است و این افراد می‌توانند تا ۵ میلیون ریال دیگر نیز یارانه دریافت کنند.

۶۴۷ نفر از برگزیدگان سال‌های تحصیلی ۹۴ تا ۹۶ از این خدمات استفاده کرده اند. همچنین ۱۵۹ نفر از برگزیدگان نخبه سال تحصیلی ۹۷-۹۶ و۱۶۰ نفر از برگزیدگان سال ۹۸-۹۷ نیز تا کنون یارانه خدمات آزمایشگاهی را از مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی، دریافت کرده اند. مجموع یارانه ارائه شده به دانشجویان در این سالهای تحصیلی بیش از ۱۵ میلیارد ریال است.

دانشجویان برگزیده بنیاد ملی نخبگان در سال ۹۸-۹۷، می‌توانند با مراجعه به باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی و انتخاب طرح ویژه نخبگان ۹۷-۹۸، از مزایای این طرح برخوردار شوند.

کد N2175068