آفتاب

ریزش قیمت دلار در بازار امروز | دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸

ریزش قیمت دلار در بازار امروز | دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸

امروز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه "قیمت دلار" با ۶۷۰ تومان کاهش نسبت به به نرخ‌های پایانی یکشنبه، ۱۳ هزار و ۹۸۰ تومان اعلام شد.

صرافی ملی قیمت دلار را برای امروز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت با ۶۷۰ تومان کاهش نسبت به نرخ‌های پایانی یکشنبه، ۱۳ هزار و ۹۸۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۹۳۰ تومان خریداری می‌کنند.
قیمت فروش یورو، نیز در صرافی‌های بانک‌ها ۵۲۰ تومان کاهش یافت و ۱۵ هزار ۸۸۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار ۸۳۰ تومان است.
اما قیمت ارز مبادله‌ای؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۳ هزار و ۴۶۸ ریال و هر یورو نیز ۴۶ هزار و ۸۵۱ ریال ارزش‌گذاری شد.
قیمت ارز در بازار آزاد
همان طور که احتمالاً می‌دانید بازار ارز با قیمت‌های متفاوت و گیج‌کننده‌ای روبرو است؛ از نرخ صرافی ملی گرفته تا ارز مبادله‌ای، اما برای من و شما هیچ چیز به اندازه قیمت ارز در صرافی‌های بازار آزاد اهمیت ندارد. اطلاع از اینکه صرافی‌های مختلف قیمت را روی چه عددی تعیین می‌کنند کار سختی است. به هرحال نرخ هر شهر و محله با هم متفاوت است و بسته به تعداد ارز مورد نیاز مشتری می‌تواند تغییر کند.
برای همین در این گزارش متوسط قیمت خرید ارز در صرافی‌ها را در نظر گرفته‌ایم در حالتی که مشتری یک آدم معمولی است و قصد دارد اسکناس‌هایی به ارزش زیر هزار دلار (احتمالا به قصد مسافرت) تهیه کنید.
قیمت ارز بازار آزاد (تومان)
مظنه دلار۱۴۱۵۰
یورو۱۵۷۹۵
درهم امارات۳۸۳۰
پوند۱۸۰۴۰
دلار کانادا۱۰۴۴۰
لیر ترکیه۲۳۲۰
دلار استرالیا۹۸۱۰
یوان چین۲۰۲۵

فرارو
کد N2173355

اخبار مرتبط

تازه های خبری