ترکیب تیم ملی بسکتبال سه نفره اعزامی به کاپ آسیا تغییر کرد

ورزش,تيم ملي بسكتبال سه نفره,بسكتبال سه نفره,فدراسيون بسكتبال

تهران- ایرنا- 2 بازیکن تیم بسکتبال سه نفره ایران برای حضور در کاپ آسیا تغییر کرد.

در شرایطی که سایت فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارش خود از «شایان پورکاوه» به عنوان بازیکنی تاثیرگذار در ترکیب تیم ملی سه نفره ایران یاد کرده این بازیکن از لیست نهایی تیم ملی حذف شد. پیش از این قرار بود پورکاوه در کنار «نوید خواجه زاده»، «محمد اجاقی» و «علی الله وردی» به رقابت های کاپ آسیا اعزام شود اما با تصمیم کادرفنی، «امیر صدیقی» و «امیرحسین آذری» جایگزین پورکاوه و خواجه زاده شده اند.
«دلارام وکیلی»، «معصومه اسماعیل زاده»، «سعیده علی» و «مژگان خدادادی» نیز ترکیب تیم ملی زنان ایران را تشکیل می دهند.
کاپ آسیا از 3 تا 5 خرداد در شهر «چانگشا» برگزار می شود که تیم ملی زنان ایران در گروه D این رویداد قرار دارد. در این گروه ایران و ترکمنستان حضور دارند و یک تیم از بین کشورهای مالزی، مالدیو، تایلند و هند که بتوانند در رقابت های انتخابی به مسابقات اصلی صعود کنند نیز به جمع آنها اضافه خواهد شد.
تیم ملی مردان ایران نیز باید برای رسیدن به رقابت های اصلی کاپ آسیا تلاش کند. ایران در رقابت های انتخابی به مصاف قطر، فیلیپین، سامائو و تایلند می رود و اگر در گروهش اول شود به مسابقات اصلی صعود می کند و در گروه B با چین و نیوزلند رقابت خواهد کرد.
در حالی که طبق قانون بسکتبال سه نفره تیم ها حق استفاده از مربی ندارند، اما تیم های ملی ایران قرار است با هدایت «محمد کسایی پور» و «نیکا بیک لیک لی» در این دوره از رقابت های کاپ آسیا شرکت کنند.
ورزشی**9219**2024
کد N2172497