راه یافتگان به جایزه فرشته معرفی شدند

فرهنگی,تجسمی,عکس,جایزه فرشته

تهران - ایرنا - هیات داوران پنجمین دوره «جایزه فرشته» با موضوع «جاده» در بخش عکس، 39 اثر از 33 شرکت کننده را به مرحله نهایی و شرکت در نمایشگاه معرفی کردند.

بعد از برگزاری چهارمین دوره جایزه فرشته که سال گذشته در بخش داستان کوتاه و عکس برگزار شد؛ پنجمین دوره این جایزه با موضوع «جاده» روز یکم دی‌ماه سال 97 کار خود را آغاز کرد. رعنا جوادی، آرش خاموشی و شادی قدیریان، داوران این بخش بودند که آثار 197 شرکت کننده را داوری کردند.
در این دوره در بخش عکس 197 نفر شرکت کردند و هئیت داوران متشکل از رعنا جوادی، آرش خاموشی و شادی قدیریان به بررسی آثار پرداختند. بیشتر تمرکز هیات داوران راجع به موضوع این دوره «جاده» بود.
اسامی منتخبان راه یافته به مرحله نهایی بدین شرح است:
پژمان طاهرخانی، حمیدرضا پشت کوهی، محمدعلی نجیب، علیرضا ملیحی، سعید نیک پور، نادر بستانی نصرآبادی، عطا رنجبر، محمد آهنگری، مهدی خندان، میثم منیعی، داود ایزدپناه، راضیه کرمی، علی اسدالهی سوته، هادی دهقان پور، احمد فیاض محمدآبادی، علیرضا فاتحی، کاوس حسین پور، جاوید خدمتی، حسین امینی، سیدعلی صالح، میلاد رندانی، حمید عزیزی خانقاهی، فاطمه شریفی فرزانه، امین رحمانی، محسن کابلی، مرتضی امین الرعایایی،امید آرمات، صبا شامبیاتی، امیرمحمد امیری، مجید خالقی مقدم، محمد مهیمنی و حمیدرضا امیری متین.
پیش از این جوایز بخش مسابقه عکس «جایزه فرشته» اینطور اعلام شده بود؛ چاپ آثار10 نفر اول در کتاب به زبان فارسی و انگلیسی، لوح تقدیر، بن خرید شهرکتاب و برگزاری نمایشگاه عکس 39 برگزیده در تهران و شهرستان‌ها بوده است.
همچنین جایزه منتخب هیأت داوران برای نفر اول تندیس جایزه فرشته، لوح تقدیر، بن خرید شهرکتاب و جایزه نقدی است.
شهرکتاب فرشته با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و حمایت از نویسندگان و هنرمندان مستعد، مسابقه «جایزه فرشته» را در حوزه داستان کوتاه- در سال 1393 آغاز کرد. دوره اول این جایزه با موضوع دهه شصت آغاز شد.
«جایزه‌ فرشته» در این دوره با توجه به حضور جوانان علاقه‌مند به حوزه‌های داستان‌نویسی و عکس، تصمیم بر آن دارد تا پنجمین دوره‌ از این اتفاق هنری ـ فرهنگی را با موضوع «جاده» و با هدف کشف و معرفی استعدادهای درخشان و ترویج فرهنگ کتابخوانی از یکسو و اشاعه و ترویج زبان فارسی از سوی دیگر برگزار کند.
اختتامیه پنجمین دوره جایزه فرشته به دبیری پژمان موسوی، خردادماه 98 در تهران برگزار خواهد شد.
فراهنگ ** 9031 ** 1355
کد N2172465