فردا انجام می‎شود؛

افتتاح موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک با حضور اسحاق جهانگیری

اسحاق جهانگیری, موزه ملی ورزش, کمیته ملی المپیک, سید رضا صالحی امیری, مسعود سلطانی فر

موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک عصر روز دوشنبه توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در محل کمیته ملی المپیک افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رسیدگی به وضعیت موزه ورزش به منظور نگهداری و نمایش مدال‌ها و یادبود های ورزشکاران رشته‌های مختلف از حضور در میادین بین المللی، یکی از برنامه‌های مصوب کمیته ملی المپیک در سال گذشته بود که در جلسات ستاد عالی بازی‌های المپیک و آسیایی هم پیگیری و مورد تاکید قرار گرفت.

در همین راستا پیگیری‌های لازم برای ثبت موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک انجام شد ضمن اینکه همزمان با رؤسای فدراسیون‌ها و ورزشکاران شأن هم رایزنی‌هایی صورت گرفت تا آنها کاپ، مدال و هر یادگاری دیگری که از حضور در میادین مختلف دارند را در اختیار این موزه قرار دهند.

بدین ترتیب مراحل تکمیل موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک طی چند ماه گذشته پیش رفت تا آماده افتتاح در فاز نخست شود.

افتتاح موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک در فاز نخست عصر فردا دوشنبه در محل کمیته ملی المپیک و با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور انجام خواهد شد.

علاوه بر جهانگیری که افتتاح موزه توسط وی انجام می‌شود، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و معاونان وی، اعضای کمیسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، رؤسای فدراسیون‌ها و نایب رئیسان آنها، ورزشکاران رشته‌های مختلف همراه با مدیران کمیته ملی المپیک نیز در مراسم افتتاحیه فردا حضور خواهند داشت. در مجموع افتتاحیه موزه ملی ورزش با حضور ۲۰۰ مهمان انجام می شود.

این مراسم از ساعت ۱۸ آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک در دو و نیم طبقه افتتاح می‌شود. اگرچه مقر این موزه در محل کمیته ملی المپیک است و در کل طرح ابتدایی آن دو دهه پیش در کمیته ملی المپیک مطرح و پیگیری شد اما در نهایت این موزه به نام وزارت ورزش در سازمان میراث فرهنگی ثبت رسمی شد.

کد N2172325