قابلیت‌های جدید ویژه افراد ناشنوا، نابینا و دارای ویلچر ؛

دسترسی توان‌یابان به اپلیکیشن تپ‌سی آسان شد

علمی آموزشی,تپسی,توانیاب

تهران- ایرنا- شرکت تاکسی تپ‌سی با توجه به اهمیت قابل‌دسترس بودن خدمات خود به تمام کاربران از جمله توان‌یابانی که دچار نابینایی، ناشنوایی یا کم شنوایی هستند یا به دلیل معلولیت حرکتی از عصا و ویلچر استفاده می‌کنند، قابلیت‌های جدیدی در اپلیکیشن خود ایجاد کرده است.

با استفاده از این قابلیت‌های جدید، از این پس اپلیکیشن تپ‌سی برای نابینایان دسترس‌پذیر است و افراد نابینا می‌توانند با استفاده از اپ‌های واسط مخصوص خود، بدون نیاز به کمک دیگران از تپ‌سی استفاده کنند. همچنین افراد ناشنوا، کم‌شنوا و دارای ویلچر نیز می‌توانند با امکان جدید تپ‌سی، راحت‌تر از خدمات این تاکسی اینترنتی برخوردار می‌شوند.
یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های جدید تپ‌سی، دسترس‌پذیر شدن آن برای نابینایان است. معمولاً دستگاه‌های عامل موبایل‌ها می‌توانند برای این افراد از طریق اپلیکیشن‌های واسط، دسترس‌پذیر شوند و فرد نابینا با حرکت انگشت روی صفحه گوشی موبایل خود، به‌صورت صوتی از نام اپلیکیشن‌ها و گزینه‌های آن‌ها مطلع شود و از آن‌ها استفاده کند.
از جمله این اپ‌ها می‌توان به Talk back برای گوشی‌های اندرویدی و Voice over برای گوشی‌های iOS اشاره کرد. متأسفانه بسیاری از اپلیکیشن‌های ایرانی، امکان خوانده شدن توسط این اپ‌های واسط را ندارند و نابینایان نمی‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. تیم فنی تپ‌سی برای حل این مشکل، ساعت‌ها با بررسی رفتار نابینایان در استفاده از اپلیکیشن‌ها، همه مراحل استفاده یک نابینا از اپ تپ‌سی را شناسایی و سعی کردند تا تجربه کاربری خوبی برای آن‌ها طراحی کنند. به این منظور گزینه‌های مختلف اپلیکیشن تپ‌سی لیبل‌گذاری شده است تا اپ‌های واسط مورد استفاده نابینایان بتوانند گزینه‌های موجود در اپ تپ‌سی را برایشان بخوانند و استفاده از آن برایشان دسترس‌پذیر شود.
تپ‌سی برای ناشنوایان و کم‌شنوایان هم علاوه بر نابینایان قابلیت جدیدی در خود اضافه کرده است. بر این اساس درصورتی‌که کاربری ناشنوا یا کم‌شنواست یا از ویلچر و عصا استفاده می‌کند می‌تواند در تنظیمات کاربری خود، این موارد را تیک بزند و به‌این‌ترتیب هنگام درخواست خودرو، سفیر تپ‌سی متوجه می‌شود که مسافرش چه نیازی دارد. مثلاً برای برقراری ارتباط با فرد ناشنوا، به‌جای تماس تلفنی از طریق پیامک ارتباط برقرار می‌کند یا درصورتی‌که مسافری ویلچر داشته باشد، به این موضوع توجه خواهد کرد که هم امکان جایگذاری ویلچر در صندوق‌عقب خودرو را داشته باشد و هم‌زمان انتظار بیشتری را برای مسافر در نظر بگیرد.
با توجه به اینکه بخش بزرگی از جامعه ممکن است دچار یکی از معلولیت‌های جسمی باشند، ایجاد راه‌هایی برای سهولت دسترسی این افراد از امکاناتی که افراد دیگر از آن‌ها استفاده می‌کنند، موضوع مهمی است که همه شرکت‌ها باید به آن توجه و راهی پیدا کنند تا خدمات و کالاهایشان برای این افراد جامعه نیز قابل‌استفاده باشد.
علمی **9207** 1055
کد N2171447