ذوالفقارنسب: از ویلموتس برای توسعه فوتبال پایه کمک بگیریم

ورزش,بيژن ذوالفقارنسب,تيم ملي فوتبال,مارك ويلموتس

تهران- ایرنا- مشاور وزیر ورزش در امور فوتبال گفت: «کارلوس کی روش» کوچک ترین توجهی به تیم های پایه ای نداشت و امیدوارم «مارک ویلموتس» سرمربی جدید تیم ملی قدم در راه او نگذاشته و بتواند علاوه بر تیم بزرگسالان در رشد و توسعه فوتبال پایه ای نیز به ایران کمک کند.

«بیژن ذوالفقارنسب» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا با اشاره به انتخاب سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت:«مارک ویلموتس» یک مربی شناخته شده با استانداردهای بین المللی در فوتبال جهان است که از این پس باید او را سرمربی جدید تیم ملی فوتبال کشورمان بدانیم و کمک کینم تا قدم های مثبتی را در راه موفقیت های تیم ملی بردارد.
وی با بیان اینکه شاخصه های فنی این مربی بلژیکی بالاست و نقش بسزایی در موفقیت های تیم ملی بلژیک ایفا کرده است، افزود: برای این موضوع نیز دلیل دارم، او نسلی را پرورش و کشف کرد که به ستاره های بزرگی تبدیل شده و توانستند در جام جهانی 2018 روسیه عنوان سوم جام جهانی را به دست آورند.
مشاور وزیر ورزش در امور فوتبال خاطرنشان کرد: می توان از حضور مارک ویلموتس برای پیشرفت فوتبال ایران استفاده لازم را برد اما به شرطی که با این مربی درست قرارداد ببندیم، باید به عملکرد او نظارت کامل داشته و شرایط و ضوابط خاصی را برای وی در نظر بگیریم.
ذوالفقارنسب تصریح کرد: کارلوس کی روش چه دستاوردی برای فوتبال ایران داشت؟ چه مقامی را برای کشورمان به ارمغان آورد؟ منکر زحمات این مربی که هدایت تیم ملی کلمبیا را بر عهده گرفته است، نمی شویم اما اینکه بخواهیم بگوییم کی روش مربی خیلی خوبی برای فوتبال ایران بود، درست نیست.
وی در پایان گفت: کی روش در بخش جوانان مربی خوبی بود اما کوچک ترین توجهی به تیم های پایه ای ایران نداشت و صد البته این یک ضعف بزرگ از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال بود و امیدوارم مارک ویلموتس قدم در راه او نگذاشته و بتواند علاوه بر تیم بزرگسالان در رشد و توسعه فوتبال پایه ای نیز به ما کمک کند.
ورزشی**م.ت**9129
کد N2169993