آفتاب

جسد جوان غرق شده در رودخانه محلی زهک پیدا شد

جسد جوان غرق شده در رودخانه محلی زهک پیدا شد

زاهدان- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: جسد جوان 23 ساله غرق شده در پشت سد سیستان در محدوده شهرستان زهک با تلاش نیروهای هلال احمر پس از 19 ساعت ظهر امروز(پنجشنبه) پیدا شد.

حسن مصفا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حادثه غرق شدگی ساعت 17 روز گذشته به نیروهای جمعیت هلال احمر منطقه اعلام شد.
وی افزود: بعد از اعلام غرق شدگی بلافاصله تیم های نجاتگر تخصصی سیلاب و غواص جمعیت هلال احمر زهک به منطقه اعزام شدند که در نهایت با همکاری تیم های هلال احمر شهرستانهای هیرمند و زابل بعد از 19 ساعت جسد این فرد پیدا شد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به آشنا نبودن مردم از وضعیت رودخانه ها از خانواده ها تقاضا می شود از تردد در محدوده رودخانه های محلی پرهیز کنند.
به گزارش ایرنا هفت نفر از ابتدای امسال تاکنون در شهرستانهای زابل، زهک و هیرمند واقع در شمال سیستان و بلوچستان در رودخانه های محلی غرق شدند.
با توجه به خشکسالی دو دهه گذشته در منطقه سیستان بسیاری از مردم برای تامین آب مورد نیاز خود در مصب رودخانه ها و انهار اقدام به حفر چاه یا چاهک کرده اند که اکنون با جاری شدن آب در این رودخانه ها محل و مکان چاهها برای مردم ناآشناست و افرادی که برای شنا وارد این رودخانه ها و انهار می شوند احتمال غرق شدن آنها در این چاهها بسیار زیاد است.
7316**3213 **6081
کد N2169947

وبگردی