ایران و آذربایجان همکاری درحوزه ارتباطات را بررسی می کنند

اقتصاد,جمهوري آذربايجان,ايران

باکو – ایرنا – توسعه همکاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب دومین کارگروه دو کشور در باکو بررسی می شود.

این کارگروه دو روزه امروز ( چهارشنبه) به سرپرستی حسین جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشورمان و المار ولی زاده معاون وزیرراه، ارتباطات و فنآوری پیشرفته جمهوری آذربایجان با حضور هیات کارشناسی دوکشور آغاز شد.
مذاکرات کارشناسی ایران و جمهوری آذربایجان در قالب 6 کارگروه تخصصی شامل همکاری در حوزه های زیر ساختی ارتباطی، توسعه اینترنت، فضا و ماهواره، امنیت سایبری در فضای مجازی، خدمات پستی و پست بانک، مدیریت فرکانسها و سیگنالهای تلویوزیونی و رادیویی و نیز تلفن های همراه در مناطق مرزی دو کشور بررسی می شود.
حسین فلاح جوشقانی همکاری دوجانبه و چندجانبه میان کشورهای همسایه و منطقه و بخصوص میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه ارتباطات را بسیار مهم عنوان کرد.
وی همچنین همکاری های منطقه ای چهار جانبه ایران، جمهوری آذربایجان، ترکیه و روسیه در این زمینه را مهم خواند و گفت: چهار کشور می توانند در حوزه های ارتباطاتی مختلف از جمله فضایی ، استارتاپ و سایر عرصه های فنآوری های اطلاعات همکاریهای خوبی داشته باشند.
المیر ولی زاده نیز مهمترین هدف دومین کارگروه ایران و جمهوری آذربایجان را گسترش همکاری دو کشور در حوزه های ارتباطات و فنآوری اطلاعات عنوان کرد و افزود: این مذاکرات می تواند بسترهای جدیدی در این حوزه ایجادکند و جای خوشحالی است که هردوطرف علاقه خاص برای گسترش همکاری دارند.
در پایان این کارگروه دو روزه قرار است یک پروتکل نهایی مبنی میان طرفین امضا شود .
شبک**خاورم ** 337**1708
کد N2169513