برگزاری چهارمین دوره جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج

فرهنگی,ایرناپلاس,جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج,جشنواره فیلم

تهران- ایرناپلاس- چهارمین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج با افزودن یک بخش جدید در مردادماه سال 98 برگزار می‌شود.

به گزارش دبیرخانه چهارمین دوره جشنواره هیلاج، این جشنواره به مدیریت امیرشهاب رضویان و دبیراجرایی رضا اسدی پس از برگزاری سه دوره موفق با حضور جوانان علاقه‌مند به تئاتر و سینما، چهارمین دوره‌ی خود را پیش رو دارد.به گزارش دبیرخانه چهارمین دوره جشنواره هیلاج، این جشنواره به مدیریت امیرشهاب رضویان و دبیراجرایی رضا اسدی پس از برگزاری سه دوره موفق با حضور جوانان علاقه‌مند به تئاتر و سینما، چهارمین دوره‌ی خود را پیش رو دارد.
در این دوره بخشی به‌عنوان «یک فیلم، یک پلان، یک دقیقه» با رویکرد ساخت فیلم‌های 1 دقیقه‌ای بدون کات، با موضوع محیط زیست به جشنواره اضافه شده است.
همچنین بخش تئاتر چهارمین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج طبق سنوات گذشته با هدف حمایت از جوانان به‌صورت دانشجویی انجام می‌شود. کلیه فیلمسازان فیلم کوتاه و کارگردانان تئاتر که علاقه‌مند به حضور در این رویداد هنری هستند می‌توانند با مراجعه به سایت www.Hilaj.com و پر کردن فرم جشنواره ثبت‌نام کنند.
فراخوان چهارمین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج
(کلاکت طلایی، صورتک طلایی)
چهارمین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج (کلاکت طلایی، صورتک طلایی) در تهران برگزار خواهد شد.
بخش‌های اصلی جشنواره:
الف) فیلم کوتاه
ب) یک فیلم، یک پلان، یک دقیقه (فیلم کوتاه شصت ثانیه‌ای)
پ) تئاتر
الف) فیلم (کوتاه):
مقررات:
فیلم‌ها می‌‌توانند، داستانی و تجربی باشند.حداقل زمان فیلم¬‌های کوتاه داستانی و تجربی 3 دقیقه و حداکثر زمان 30 دقیقه است.فیلم‌هایی که در دوره‌‌های قبلی جشنواره هیلاج ثبت‌نام کرده باشند، امکان حضور در این جشنواره را ندارند.فیلمسازان فقط یک بار می‌‌توانند فیلم خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و امکان اصلاح و ارسال مجدد وجود ندارد.فیلمسازان در این بخش با پرکردن فرم ثبت‌نام، علاوه بر اجازه نمایش فیلم در جشنواره، مجوز انتشار 3 دقیقه از آن را در شبکه‌های اجتماعی به جشنواره می‌دهند. فیلم‌هایی که استاندارد‌های فنی مناسب نمایش را نداشته باشند از بخش مسابقه حذف می¬‌شوند.کلیه فیلمسازانی که قصد شرکت در جشنواره را دارند باید فرم را از سایت جشنواره دریافت و تکمیل کرده، یک نسخه DVD شامل فایل فیلم (با فرمت MPEG4 یا H264) و همچنین یک نسخه CD شامل فهرست عوامل، عکس کارگردان، پنج عکس از فیلم، پنج عکس از پشت صحنه فیلم و پوستر فیلم (در صورت امکان) را به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.
فرم شرکت در جشنواره از تاریخ 10 اردیبهشت‌ماه 1398 در سایت جشنواره در دسترس بوده و نسخه فیلم پس از تکمیل فرم باید تحویل دبیرخانه داده شود. به فرم‌هایی که پس از 17 تیرماه در اختیار دبیرخانه قرار گیرند ترتیب اثر داده نخواهد شد.
جوایز بخش فیلم:
جوایز بخش فیلم به شرح زیر خواهد بود:
جایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلم داستانی جایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلم تجربی جایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلمنامه جایزه و تندیس جشنواره به بهترین کارگردانی جایزه و تندیس جشنواره به بهترین بازیگر مرد جایزه و تندیس جشنواره به بهترین بازیگر زن جایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلمبرداری جایزه و تندیس جشنواره به بهترین تدوین جایزه و تندیس جشنواره به بهترین صدا جایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جایزه ویژه هیئت داوران همه آثار شرکت‌کننده در کلیه بخش‌ها داوری خواهند شد و در نتیجه برگزیدگان لزوماً از میان هنرجویان یا فارغ‌التحصیلان مدرسه هیلاج نخواهند بود.
گاه‌شمار بخش فیلم:
شروع ثبت‌نام: 10 اردیبهشت‌ماه 1398پایان ثبت‌نام: 17 تیرماه 1398اعلام آثار راه یافته به بخش مسابقه: 10 مردادماه 1398ب) یک فیلم، یک پلان، یک دقیقه:
مقررات:
موضوع این بخش محیط زیست است.زمان فیلم¬‌ها نباید بالای 60 ثانیه باشند. فیلم‌ها باید به‌صورت یک پلان بدون کات با دوربین، موبایل و کامپیوتر به‌صورت داستانی، مستند و یا انیمیشن ساخته شده باشند.فیلمسازان فقط یک بار می‌‌توانند فیلم خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و امکان اصلاح و ارسال مجدد وجود ندارد.فیلم‌هایی که استاندارد‌های فنی و نمایشی را نداشته باشند از بخش مسابقه حذف می-‌شوند.فیلمسازان در این بخش با پرکردن فرم ثبت‌نام علاوه بر اجازه نمایش فیلم در جشنواره، مجوز انتشار آن را در شبکه‌های اجتماعی به جشنواره می‌دهند.کلیه فیلمسازانی که قصد شرکت در جشنواره را دارند باید فرم را از سایت جشنواره دریافت و تکمیل کرده، یک نسخه DVD شامل فایل فیلم (با فرمت MPEG4 یا H264) و همچنین یک نسخه CD شامل فهرست عوامل، عکس کارگردان، پنج عکس از فیلم، پنج عکس از پشت صحنه فیلم و پوستر فیلم (در صورت امکان) را به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.
فرم شرکت در جشنواره از تاریخ 10 اردیبهشت‌ماه 1398 در سایت جشنواره در دسترس بوده و نسخه فیلم پس از تکمیل فرم باید تحویل دبیرخانه داده شود. به فرم‌هایی که پس از 27 تیرماه در اختیار دبیرخانه قرار گیرند ترتیب اثر داده نخواهد شد.
جوایز بخش فیلم (یک فیلم، یک پلان، یک دقیقه):
جوایز بخش فیلم 1 دقیقه‌ای به شرح زیر خواهد بود:
جایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلم شصت ثانیه‌ای جایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلمنامه جایزه و تندیس جشنواره به بهترین کارگردانی جایزه و تندیس جشنواره به بهترین فیلم از نگاه تماشاگران همه آثار شرکت ¬کننده در کلیه بخش‌‌ها داوری خواهند شد و در نتیجه برگزیدگان لزوماً از میان هنرجویان یا فارغ‌التحصیلان مدرسه هیلاج نخواهند بود.
گاه‌شمار بخش فیلم (یک فیلم، یک پلان، یک دقیقه):
شروع ثبت‌نام: 10 اردیبهشت‌ماه 1398پایان ثبت‌نام: 27 تیرماه 1398اعلام آثار راه یافته به بخش مسابقه: 10 مردادماه 1398پ) تئاتر:
این بخش برای دانشجویان و هنر آموزان دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزشی است، برای حضور در این بخش ارائه معرفی‌نامه الزامی است.
مقررات:
حداکثر زمان نمایش 90 دقیقه باشد.در صورتی که نمایش از بین متون ایرانی انتخاب می‌شود، داشتن رضایت‌نامه از نویسنده یا ناشر و یا صاحب حقوقی اثر ضروری است.کلیه کارگردان‌هایی که قصد شرکت در جشنواره را دارند باید فرم را از سایت جشنواره دریافت و تکمیل کرده، یک نسخه DVD شامل فایل فیلم (با فرمت MPEG4 یا H264) نمایش را همراه ایده اجرا به‌صورت مکتوب و پلان صحنه و همچنین یک نسخه CD شامل فهرست عوامل اصلی و عکس کارگردان و پوستر تئاتر (در صورت امکان) را به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.فرم شرکت در جشنواره به همراه متن نمایشنامه و فیلم نمایش باید تا تاریخ 10 خردادماه 1398 به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.
تذکر مهم: فیلم بازبینی می‌تواند با یک دوربین و بدون مونتاژ و کارگردانی باشد، صدا و تصویر باید واضح باشد.
تذکر مهم: با توجه به اجرای آثار نمایشی در یک هفته، طراحی صحنه آثار بایستی با هماهنگی کامل با دپارتمان تئاتر جشنواره صورت پذیرد.
به آثاری که پس از این تاریخ در اختیار دبیرخانه قرار گیرند ترتیب اثر داده نخواهد شد.
جوایز بخش تئاتر:
جوایز بخش تئاتر به شرح زیر خواهد بود:
جایزه و تندیس جشنواره به بهترین نمایش جایزه و تندیس جشنواره به بهترین نمایشنامه جایزه و تندیس جشنواره به بهترین کارگردانی جایزه و تندیس جشنواره به بهترین بازیگر مرد جایزه و تندیس جشنواره به بهترین بازیگر زن جایزه و تندیس جشنواره به بهترین طراحی صحنه گاه‌شمار بخش تئاتر:
شروع ثبت‌نام: 10 اردیبهشت‌ماه 1398مهلت ارسال فیلم نمایش: 10 خردادماه 1398اعلام نمایش‌های پذیرفته شده: 17 خردادماه 1398بازبینی نهایی آثار: 21 خردادماه الی 26 خردادماه اعلام نهایی آثار 27 خردادماه 1398نحوه تحویل آثار:
متقاضیان شرکت در چهارمین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج می‌توانند از طریق وبسایت جشنواره www.Hilaj.com فرم ثبت‌نام را تکمیل کرده و در روز‌های شنبه الی چهارشنبه از ساعت 13 الی 19 با حضور در محل دبیرخانه، فیلم‌های آثار خود را تحویل دبیرخانه بدهند.
نشانی دبیرخانه جشنواره: خیابان کریم خان زند – خیابان ایرانشهر – کوچه مهاجر – پلاک 22 – مدرسه فیلمسازی و پژوهش‌های سینمایی هیلاج – دبیرخانه چهارمین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج
پست الکترونیکی: festival@Hilaj.com
وبسایت: www.Hilaj.com
کد N2169463