استاد دانشگاه دفاع ملی پاکستان:

بندر گوادر و چابهار می توانند همکاری موثر داشته باشند

آموزش,دانشگاه دفاع ملی پاکستان,دانشگاه علامه طباطبایی,چابهار

تهران- ایرنا- مدیر گروه رشته صلح و منازعات دانشگاه دفاع ملی پاکستان با اشاره به سخنان عمران خان (نخست وزیر پاکستان) در سفر اخیر وی به ایران گفت: بندر گوادر و چابهار مانند دو خواهر می توانند در کنار یکدیگر همکاری موثر داشته باشند.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه علامه طباطبایی، ارشی سلیم هاشمی در کارگاه روابط اقتصادی و منطقه ای پاکستان در دانشگاه علامه طباطبایی گفت: پاکستان سیاست خارجی خود را تغییر داده و همراهی نکردن عربستان در جنگ یمن شاهد این موضوع است.
وی همچنین بر اشتراکات فرهنگی و اقتصادی ملت ایران و پاکستان تاکید کرد.
استاد دانشگاه دفاع ملی پاکستان در بخش دوم کارگاه، به روابط اقتصادی پاکستان و ایران اشاره کرد و اظهار داشت: رقابت های موجود میان کشورهای قدرتمند در اکو عامل عدم توفیق این سازمان است.
سازمان همکاری های های اقتصادی اکو (Economic Cooperation Organization)، یک سازمان اقتصادی منطقه‌ای متشکل از 10 کشور ایران، پاکستان، ترکیه، افغانستان، قفقاز، ترکمنستان، تاجیکستان،قرقیزستان،ازبکستان، قزاقستان،تاجیکستان و آذربایجان است.
طبق اساسنامه این سازمان، اکو برای بهبود شرایط توسعه اقتصادی پایدار کشورهای عضو تلاش می‌کند؛ و برای حذف تدریجی موانع تجاری در این منطقه فعالیت دارد.
کارگاه روابط اقتصادی و منطقه ای پاکستان با حضور سلیم هاشمی در دانشکده اکو دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
دانام**9465**1584
کد N2169401