معاون وزیر صنعت: مشتریان برای تحویل خودرو صبر پیشه کنند

اقتصاد,خودرو,خرید خودرو,بازار خودرو

سمنان- ایرنا- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در بحث عرضه با توجه به تحریم ها بعضی از قطعات برای تکمیل خودرو با تاخیر به دست خودروسازان می رسد که از این رو مشتریان برای تحویل خودرو صبر داشته باشند.

به گزارش ایرنا، فرشاد مقیمی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از چند واحد صنعتی در شهرک صنعتی ایوانکی در غرب استان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در بخش دیگر در صورت تاخیر بیش از حد تحویل، مشتریان معادل خودرویی که مشکلی در تولید آن وجود ندارد را بپذیرند و یا با توافق با شرکت های خودرو ساز بعد از دریافت وجه، خرید از شرکت را لغو کنند.
وی ادامه داد: تقاضای کاذب خرید خودرو با شناسایی دلالان و ورود دستگاه قضایی در بازار کنترل شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در ماه های گذشته شرکت های خودروسازی کشور افزایش قیمتی برای عرضه خودرو نداشتند اما با ورود سودجویان و دلالان در بازار و خرید بیش از نیاز به افزایش قیمت دامن زده شد.
وی خاطر نشان کرد: با ورود وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه قضایی کشور تقاضا برای خرید کاذب خودرو در بازار کنترل شده است.

** مشکلات بخش صنعت سمنان پیگیری می شود
مقیمی در ادامه تصریح کرد: در نشست با فعالان اقتصادی غرب استان سمنان برای رفع مهم ترین مشکلات واحدهای صنعتی منطقه از جمله تامین مواد اولیه، دریافت تسهیلات، واردات مواد اولیه و مشکلات ارزی، بیمه ای و مالیاتی بحث و تبادل نظر شد.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مشکلات بخش صنعت استان سمنان با هم اندیشی و همکاری مدیران دستگاه های اجرایی پیگیری می شود و با اتخاذ ساز و کارهای مشخص تلاش می شود مواد اولیه برای تولید کالا به صنعتگران واقعی برسد.
به گزارش ایرنا، از مجموع 2 هزار و 10 واحد تولیدی فعال در استان سمنان 30 درصد آن در شهرستان گرمسار مستقر است.
گرمسار غربی ترین شهرستان استان سمنان و دارای وسعت پنج هزار و 182 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 70 هزار نفر است، این شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کویر مرکزی محدود می شود و در 110 کیلومتری مرکز استان واقع شده است.
7339/7408
کد N2169201