معاون وزیر ارتباطات مطرح کرد؛

استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات برای حل مشکل دانشجویان افغان

امیر ناظمی, مهاجران افغان, سازمان فناوری اطلاعات ایران, نخبگان

معاون وزیر ارتباطات بر استفاده از ظرفیت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای حل مسائل و مشکلات دانشجویان افغانستانی مشغول به تحصیل در ایران، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست هم اندیشی با نخبگان دانشگاهی افغانستانی در حال تحصیل در دانشگاه‌های ایران، با عنوان «چگونه میزبان بهتری باشیم»، در سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.

این نشست با موضوع استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای حل مسائل و مشکلات دانشجویان افغانستانی مشغول به تحصیل در ایران برپا شد.

امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با حضور در جمع نخبگان دانشگاهی افغانستان گفت: ما با مردم افغانستان اشتراک زبانی و فرهنگی زیادی داریم و با تکیه بر این پیشینه غنی می‌توانیم بر کاستی‌ها غلبه کنیم.

وی با تاکید بر ظرفیت‌های حوزه فناوری اطلاعات گفت: با بهره گیری از فناوری اطلاعات مرزهای بین خود و دیگری کمرنگ می‌شود و استفاده از فرصت‌ها در این عرصه امکان بهبود و توسعه در وضعیت مهاجرین را فراهم می‌کند.

دانشجویان نخبه و فارغ التحصیلان افغانستانی در این نشست در خصوص فناوری اطلاعات و ارتباطات بحث و تبادل نظر کردند و راهکارها و پیشنهادهای خود را در جهت بهبود شرایط ارائه دادند.

کد N2168139