آفتاب

وزش باد نسبتا شدید و بارش پراکنده باران در تهران

وزش باد نسبتا شدید و بارش پراکنده باران در تهران

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طی برخی ساعات فردا (۲۴ اردیبهشت) وزش باد نسبتا شدید و بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها طی صبح امروز (۲۳ اردیبهشت) است، اظهار کرد: در برخی ساعات امروز به‌تدریج بر میزان ناپایداری جوی افزوده می‌شود که افزایش میزان ابرناکی و سرعت وزش باد در برخی ساعات را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه این وضعیت جوی کم وبیش تا فردا (۲۴ اردیبهشت) ادامه دارد، تصریح کرد: در برخی ساعات بعد ازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه و بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

شهبازی با بیان اینکه دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند کاهشی دارد، گفت: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات امروز (۲۳ اردیبهشت) همزمان با تغییر شرایط جوی به‌ویژه از بعد ازظهر از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود و وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط بهتری قرار می‌گیرد.

به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ناپایداری‌های جوی حاکم طی فردا (۲۴ اردیبهشت) سبب می‌شود که وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در شرایط مطلوب قرار گیرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۴۷ در شرایط پاک قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۵۷ در شرایط سالم است.

انتهای پیام

کد N2166855

وبگردی